Roy Jones Jr. jest uznawany za jednego z najlepszych pięściarzy w historii. Mistrz świata czterech dywizji wagowych pojawił się w ringu ponownie w wieku 46 lat. wielokrotnie eksperci doradzali mu sportową emeryturę, ale on postanowił zawojować jeszcze rynek rosyjski.

 

Noc brutalnych nokautów w Ełku! Jackiewicz wisienką na torcie!


Władimir Putin postanowił przyznać amerykańskiemu pięściarzowi rosyjskie obywatelstwo, a ten chciał się odwdzięczyć prezydentowi kolejnymi występami w ringu. W Moskwie rywalem bokserskiej legendy był 35-letni Enzo Maccarinelli.

Włoch był pięściarzem kilka centymetrów wyższym od Jonesa Jr. i skrzętnie wykorzystał swoją przewagę podczas walki. W pierwszej rundzie działo się niewiele. Druga i trzecia odsłona były bardzo wyrównane, ale czwarta przebiegała już pod dyktando Maccarinelliego.

RJJ po pierwszym nokdaunie postanowił wrócić do walki, ale po kolejnym podbródku był już bezsilny. Maccarinelli zapisał na swoim koncie 41 zawodowe zwycięstwo i najprawdopodobniej wysłał na emeryturę 46-letniego doskonałego niegdyś pięściarza, który zaliczył pierwszą porażkę od 2011 roku.