Gdańszczanie postanowili wesprzeć dwie pomorskie rodziny. Jedna z nich pochodzi z Bytowa, gdzie samotna matka z Bytowa wychowuje niepełnosprawnego nastolatka oraz wielodzietną rodzinę z Mikoszewa. W skład "Szlachetnej Paczki" wchodzą odzież, środki czystości, sprzęt sportowy i przybory szkolne. Przedmiotami uzupełniającymi podarek są specjalistyczne łóżko czy odkurzacz. Z projektu dumny jest libero zespołu, Piotr Gacek:

Anastasi lepszy od Lozano w starciu byłych selekcjonerów
We wszystkich drużynach, w których grałem, starałem się angażować w inicjatywę "Szlachetnej Paczki", a teraz mieliśmy wyjątkową okazję. Dzięki zdobyciu Superpucharu możemy pomóc dwóm rodzinom, którym ta pomoc jest bardzo potrzebna. Zdajemy sobie sprawę, że święta są wyjątkowym czasem, na który wiele rodzin czeka przez cały rok. Jeżeli możemy wywołać uśmiech na kilku twarzach szczególnie w tym okresie, jest to dla nas coś niesamowitego.
"Szlachetna Paczka" to projekt bezpośredniej pomocy, w ramach której darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin znajdujących się w potrzebie. Akcja w ciągu roku łączy około miliona Polaków (dane z 2014). Lotos Trefl Gdańsk wygrał swój sobotni mecz na szczycie z Cerrad Czarnymi Radom 3:1.