MŚ piłkarek ręcznych: Obrończynie tytułu wyeliminowane!

Piłka ręczna
Dania wygrała w Herning ze Szwecją.

Rumunia niespodziewanie pokonała broniącą tytułu Brazylię 25:22 w spotkaniu 1/8 finału MŚ piłkarek ręcznych. Do ćwierćfinałów awansowały również reprezentacje: Norwegii, Holandii oraz Danii.

Rumunia niespodziewanie pokonała broniącą tytułu Brazylię 25:22 (13:8) w rozegranym w duńskim Kolding meczu 1/8 finału mistrzostw świata piłkarek ręcznych. W ćwierćfinale Rumunki zagrają ze zwycięzcą trwającego w Herning spotkania Dania - Szwecja.

Mundial szczypiornistek: Dopiero w Herning czuć atmosferę turnieju

Norwegia wygrała z Niemcami 28:22 (15:10) w rozegranym w duńskim Frederikshavn meczu 1/8 finału mistrzostw świata piłkarek ręcznych. W ćwierćfinale Norweżki, dwukrotne mistrzynie świata (1999, 2011), zagrają ze zwycięzcą poniedziałkowego spotkania Czarnogóra - Angola.

Holandia rozgromiła Serbię 36:20 (17:6) w rozegranym w duńskim Naestved meczu 1/8 finału mistrzostw świata piłkarek ręcznych. Serbki były srebnymi medalistkami poprzedniego czempionatu w 2013 roku. W ćwierćfinale Holenderki zagrają ze zwycięzcą poniedziałkowego spotkania Hiszpania - Francja.

Dania wygrała w Herning ze Szwecją 26:19 (15:7) w meczu 1/8 finału mistrzostw świata piłkarek ręcznych. W ćwierćfinale Dunki, gospodynie turnieju, zmierzą się z Rumunkami, które nieoczekiwanie wyeliminowały broniący tytułu zespół Brazylii.

Wyniki niedzielnych meczów 1/8 finału mistrzostw świata piłkarek ręcznych w Danii:

Rumunia - Brazylia 25:22 (13:8)
Norwegia - Niemcy 28:22 (15:10)
Dania - Szwecja 26:19 (15:7)
Holandia - Serbia 36:20 (17:6)