Orlen Liga: Dramatyczny tie-break w Pile

W spotkaniu 12. kolejki Orlen Ligi siatkarki PTPS Piła pokonały 3:2 Polski Cukier Muszynianka Muszyna. Gra obu ekip falowała na przestrzeni całego spotkania, obie ekipy punktowały seriami, a konfrontację zakończył emocjonujący tie-break.

Pierwszy set miał wyjątkowo jednostronne oblicze i zakończył się zdecydowanym zwycięstwem siatkarek z Muszyny. Przyjezdne dobrze rozpoczęły tę partię (1:4, 2:6) i choć pilanki odrobiły część strat (7:8), środkową część seta zdominowały Mineralne (11:16). W końcówce przyjezdne pewnie wygrały, a dwa decydujące punkty wywalczyła Natalia Kurnikowska. Gospodynie spisały się w pierwszej partii poniżej możliwości, miały problemy z przyjęciem i wypadły blado na tle poukładanej i skutecznej w ataku ekipy z Muszyny. Tym bardziej zdziwiła więc postawa obu drużyn w dwóch kolejnych setach. Drugą partię gospodynie wygrały pewnie 25:18. W trzeciej, mimo początkowej przewagi podopiecznych Bogdana Serwińskiego (4:7, 7:11), siatkarki PTPS również triumfowały 25:21.

Wydawało się, że gospodynie są w stanie zakończyć mecz w czwartej odsłonie. Prowadziły już 12:5, ale nastąpił kolejny w tym spotkaniu zwrot akcji. Mineralne wyrównały (18:18), a w końcówce zmiażdżyły rywalki. Set zakończył się wynikiem 19:25, co oznaczało, że zwycięzcę spotkania wyłoni tie-break. W nim emocji nie zabrakło. Gospodynie szybko wypracowały sobie znaczącą przewagę (7:2), a szkoleniowiec Mineralnych jeszcze przed zmianą stron dwukrotnie wziął czas. Siatkarki PTPS prowadziły później 13:6 i... pozwoliły rywalkom odrobić straty! Świetne zagrywki Anny Grejman, seria siedmiu wygranych akcji i z "bezpiecznego" rezultatu zrobił się remis 13:13. To nie był koniec emocji, seta zakończyła rywalizacja na przewagi, a wynik na 16:14 dla gospodyń ustaliła Adela Helić, która przestrzeliła atak z prawego skrzydła. MVP: Anita Kwiatkowska

PTPS Piła - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2 (16:25, 25:18, 25:21, 19:25, 16:14)

PTPS: Agata Babicz, Anita Kwiatkowska, Kiesha Leggs, Małgorzata Skorupa, Joanna Sobczak, Dorota Wilk - Olga Pauliukouskaja (libero) - Alicja Markiewicz, Oliwia Urban

Polski Cukier Muszynianka: Anna Grejman, Adela Helic, Natalia Kurnikowska, Julia Milovits, Maja Savic, Justyna Sosnowska - Aleksandra Krzos (libero) - Kinga Hatala, Sylwia Pelc, Natalia Skrzypkowska, Karolina Szczygieł.

Wyniki meczów 12. kolejki:

Aluprof Bielsko-Biała - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (17:25, 18:25, 15:25)

Aluprof: Natalia Bamber-Laskowska, Yael Castiglione, Helena Horka, Małgorzata Lis, Koleta Łyszkiewicz, Kornelia Moskwa - Mariola Wojtowicz (libero) - Emilia Mucha, Aleksandra Pasznik, Nikola Radosova, Aleksandra Trojan
Tauron MKS: Eleonora Dziękiewicz, Kamila Ganszczyk, Micha Hancock, Deja McClendon, Rebbeca Pavan, Karolina Różycka - Krystyna Strasz (libero) - Sanja Popovic.

Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 21:25)

Pałac: Weronika Fojucik, Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna, Marlena Pleśnierowicz, Joanna Kuligowska, Małgorzata Śmieszek - Pola Nowakowska (libero) - Karolina Portalska (libero), Jagoda Maternia, Paulina Bałdyga.
Chemik: Paola Pena Yonkaira, Katarzyna Mróz, Izabela Kowalińska, Aleksandra Jagieło, Katarzyna Gajgał-Anioł, Izabela Bełcik - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Mariola Zenik (libero), Helena Havelkova.

PGE Atom Trefl Sopot - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:19, 21:25, 25:16, 25:21)

PGE Atom Trefl: Maret Balkestein-Grothues, Anna Kaczmar, Klaudia Kaczorowska, Justyna Łukasik, Anna Miros, Maja Tokarska - Agata Durajczyk (libero) - Magdalena Damaske, Ivana Djerisilo, Zuzanna Efimienko, Katarzyna Zaroślińska
Developres SkyRes: Ewa Cabajewska, Magdalena Hawryła, Magda Jagodzińska, Justyna Raczyńska, Agata Skiba, Katarzyna Warzocha - Lucyna Borek (libero) - Weseła Bonczewa, Paulina Filipowicz, Ana Otasevic, Aleksandra Wańczyk.