PŚ w skokach: Stoch szósty w Niżnym Tagile, zwycięstwo Prevca

PAP

Kamil Stoch zajął szóste miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile w Rosji. Zwyciężył Słoweniec Peter Prevc, który objął prowadzenie w klasyfikacji pucharowej.

Drugie miejsce zajął Austriak Michael Hayboeck, a trzecie Norweg Johann Andre Forfang, który w serii finałowej ustanowił rezultatem 140 m rekord skoczni.

PŚ w biathlonie: Triumf Rosjan w sztafecie, Polacy zdublowani

W finale obok Stocha wystąpiło czterech Polaków. Na 17. pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła, na 18. Maciej Kot, na 19. Klemens Murańka i na 21. Dawid Kubacki.

W pierwszej serii z ekipy biało-czerwonych odpadł tylko Jan Ziobro - osiągnął odległość zaledwie 101 m i był 47.

Na 12. pozycji znalazł się lider klasyfikacji pucharowej Niemiec Severin Freund.