Szablistka Aleksandra Socha dziesiąta w Bostonie

Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa) zajęła dziesiątą pozycję w zawodach Grand Prix FIE Pucharu Świata szablistek w Bostonie. Z turnieju wyeliminowała ją Chinka Chen Shen, która wygrała pojedynek o awans do ćwierćfinału 15:8.

Polka przed zawodami w USA zajmowała 13. lokatę w światowym rankingu, a jej rywalka - czwartą.

Polski jacht "Selma Expeditions" z rekordem Guinnessa

Socha, która w Bostonie startowała po raz pierwszy po półtoramiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, wcześniej pokonała Francuzkę Charleine Taillandier 15:9 w 1/32 finału, a w kolejnej fazie wygrała z Ukrainką Ołeną Woroniną 15:7.

Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań) w pierwszej rundzie sprawiała sporą niespodziankę zwycieżąjąc dwukrotną mistrzynię olimpijską Amerykankę Mariel Zagunis 15:8, jednak w 1/16 finału uległa reprezentantce Azerbejdżanu Sabinie Mikinie 11:15 i została sklasyfikowana na 32. miejscu.

Małgorzata Kozaczuk zajęła 37. pozycję, Matylda Ostojska (obie AZS AWF Warszawa) była 44., a Angelika Wątor (TMS Sosnowiec) - 44.

Decydujące pojedynki - półfinały i finał - rozegrane zostaną w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.