Szczęsnego rewanż za Legię. Polak nie do przejścia dla Napoli

Bramkarz Romy i reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny był bohaterem wyjazdowego meczu z Napoli w 16. kolejce włoskiej Serie A. Starcie trzeciej z czwartą drużyną tabeli zakończyło się bezbramkowym remisem.

Gospodarze, którzy w czwartek na tym samym stadionie i grając w rezerwowym składzie. pewnie pokonali w Lidze Europejskiej Legię Warszawa 5:2, nie potrafili w niedzielę znaleźć recepty na świetnie dysponowanego Szczęsnego. Polski bramkarz zaimponował zwłaszcza w końcówce meczu, gdy najpierw obronił strzał Słowaka Marka Hamsika, a chwilę później uderzenie Belga Driesa Mertensa.

Bundesliga: Cały mecz i asysta Piszczka! Aubameyang ucieka Lewandowskiemu

Piotr Zieliński asystował przy pierwszym golu, zdobytym tuż po przerwie przez Massimo Maccarone, w wygranym 3:0 przez Empoli spotkaniu z Carpi. Oprócz Zielińskiego, który grał do 70. minuty, w zespole gospodarzy wystąpił bramkarz Łukasz Skorupski. W kadrze przedostatniej w tabeli ekipy Carpi zabrakło Kamila Wilczka.

Do niespodzianki doszło na stadionie San Siro w Mediolanie, gdzie AC Milan tylko zremisował z zamykającą tabelę Veroną 1:1. Obie bramki padły na początku drugiej połowy. Najpierw Kolumbijczyk Carlos Bacca dał prowadzenie "Rossonerim", a pięć minut później z rzutu karnego wyrównał 38-letni weteran Luca Toni. W ekipie gości do 71. minuty grał Paweł Wszołek. Mediolańczycy, którzy przed sezonem zapowiadali walkę co najmniej o miejsce w Lidze Mistrzów, plasują się na siódmej pozycji, tracąc do prowadzącego w rozgrywkach lokalnego rywala - Interu 11 punktów.

W sobotę Inter gładko pokonał na wyjeździe Udinese 4:0, odnosząc szóste zwycięstwo w siedmiu ostatnich meczach. Dwie bramki zdobył Argentyńczyk Mauro Icardi, a po jednej Czarnogórzec Stevan Jovetic i w końcówce Chorwat Marcelo Brozovic, który wcześniej zmienił właśnie Jovetica.

Podopieczni Roberto Manciniego mają 36 punktów i o cztery wyprzedzają Fiorentinę Jakuba Błaszczykowskiego oraz Napoli.