Legendarny Gordon Banks ma raka nerki

Legendarny bramkarz piłkarskiej reprezentacji Anglii Gordon Banks od ponad roku przechodzi chemoterapię w związku z rakiem nerki. Pierwszą nerkę stracił z tego samego powodu dziesięć lat temu.

77-letni Banks po raz pierwszy opowiedział o swojej chorobie dziennikowi "Sunday Mirror". Ma nadzieję, że niezbędną do transplantacji nerkę otrzyma od jednej ze swoich córek.

Vardy na... opakowaniu chipsów!

Podczas mistrzostw świata w Anglii w 1966 roku, zakończonych zwycięstwem gospodarzy, Banks nie stracił gola przez 442 minuty, co stawia go w szeregu najlepszych bramkarzy w historii. W następnym mundialu w Meksyku rozegrał jeden z najbardziej pamiętnych meczów przeciwko Brazylii, w fenomenalny sposób broniąc strzały Pelego. Anglicy przegrali jednak 0:1 po trafieniu Jairzinho w 59. minucie.