Biało-czerwone zamknęły usta krytykom! Polska w ćwierćfinale mistrzostw świata!

Polska pokonała Węgry 24:23 w 1/8 finału mistrzostw świata kobiet w piłce ręcznej! Kluczem do zwycięstwa Polek i awansu do ćwierćfinału była znakomita i twarda gra w obronie, a także świetna postawa w bramce Anny Wysokińskiej!

Faworyt spotkania Polska - Węgry był tylko jeden. Węgierki w fazie grupowej zaprezentowały się świetnie, a na ich wizerunku znalazła się tylko jedna rysa - wysoka porażka z Czarnogórą pokazała, że nasze rywalki w 1/8 finału także mają gorsze dni. Polki na pewno na taki liczyły, ale kluczem do zwycięstwa miała być lepsza gra biało-czerwonych, które w fazie grupowej nie pokazały nawet 50 procent tego, na co je stać!

Były selekcjoner: Gra Wysokińskiej była niesamowita

Od początku polskie szczypiornistki grały twardo w obronie, a w ataku brylowała Karolina Kudłacz-Gloc. Nasza kapitan zdobyła trzy pierwsze bramki dla naszej reprezentacji, natomiast Węgierki miały w swoich szeregach Szandrę Szöllősi-Zácsik, która szybko odpowiadała na nasze trafienia. Madziarki zatrzymały się jednak w pewnym momencie za sprawą Anny Wysokińskiej, która doskonale odbijała piłki między słupkami naszej bramki!

Polki w 18. minucie, po bramce Kingi Achruk prowadziły już 11:5, a węgierskie bramkarki nie miały w tym momencie żadnej udanej interwencji! Za sprawą biało-czerwonych, które trochę pogubiły się w ataku, Węgierki zaczęły się jednak niebezpiecznie zbliżać. Przez 10 minut nasze zawodniczki nie rzuciły żadnej bramki... W konsekwencji to rywalki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do przerwy. Wynik 13:14 dawał jednak nadzieję na udaną drugą część gry.

W drugiej połowie na boisku w polskiej drużynie pojawiła się Małgorzata Stasiak, której trzy pierwsze rzuty nie trafiły jednak do węgierskiej siatki. Nasze przeciwniczki także miały problemy ze skutecznością i pierwszą bramkę rzuciły dopiero po 6 minutach drugiej odsłony. Po chwili odskoczyły Polkom na trzy bramki różnicy, ale Kinga Achruk i spółka zaprezentowały świetną odporność psychiczną i wróciły do gry!

W 43. minucie, właśnie po trafieniu Achruk Polki wróciły na prowadzenie! Kolejne trzy gole zdobyły jednak Węgierki, a na parkiecie szalała Anita Gorbicz, rzucająca praktycznie z każdej pozycji. Od stanu 18:20 rywalki tylko trzy razy trafiły jednak do siatki, w czym ogromny udział miała Anna Wysokinska, odbijająca wręcz niesamowite piłki! Do remisu 20:20 na 13 minut przed końcem doprowadziła Kulwińska, a końcówka meczu przejdzie chyba do historii polskiej piłki ręcznej!

W ostatnich minutach na parkiecie nie było może wielkiej finezji - była za to twarda gra w obronie, która okazała się kluczem do sukcesu w tym spotkaniu! Po bramce Kudłacz-Gloc na 24:22 znaleźliśmy się o krok od awansu, a rywalki stać było tylko na jedno trafienie! Od 55. minuty do siatki nie trafiła już żadna drużyna i to Polska mogła cieszyć się z awansu do ćwierćfinału!

W nim biało-czerwone zmierzą się z Rosją, która pokonała Koreę Południową 24:23. Polki dzięki zwycięstwu z Węgrami zapewniły sobie także grę w turnieju kwalifikacyjnym do IO w Rio de Janeiro! Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została oczywiście Anna Wysokińska, która w meczu z Węgierkami dobiła 47 procent rzutów rywalek!

Polska - Węgry 24:23 (13:14)

Polska: Weronika Gawlik, Anna Wysokińska - Monika Kobylińska 3, Monika Stachowska 1, Iwona Niedźwiedź 2, Agnieszka Kocela 1, Karolina Kudłacz–Gloc 8, Karolina Zalewska 1, Hanna Sądej 1, Małgorzata Stasiak, Patrycja Kulwińska 3, Kinga Achruk 4.

Węgry: Blanka Biro, Eva Kiss – Szandra Szollosi-Zacsik 4, Krisztina Triscsuk 2, Zita Szucsanszki 5, Aniko Kovacsics 2, Anita Gorbicz 3, Piroska Pappne-Szamoransky, Bernadett Bognar-Bodi, Klara Szekeres, Szabina Mayer 1, Szimonetta Planeta, Dora Hornyak 5, Ildiko Erdosi, Monika Kovacsicz, Zsuzsanna Tomori 1.

17:48

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Węgry!

17:49

Zwycięzca polsko-węgierskiej potyczki awansuje do ćwierćfinału MŚ, gdzie zmierzy się z wygranym ze spotkania Rosja - Korea Płd.

17:51

Zobaczcie statystyczną analizę. Tylko w taki sposób możemy pokonać Węgierki?

17:52

Jaki jest klucz do zwycięstwa według Moniki Kobylińskiej i Anety Łabudy?

17:53

Do składu wraca dzisiaj Gosia Stasiak, która zagrała świetne zawody ze Szwecją, ale później musiała pauzować ze względu na kontuzję.

17:56

Dzisiejsze spotkanie rozegrane zostanie w Herning - w hali, która może pomieścić 14 tysięcy widzów. Na trybunach jednak pustki...

17:57

Polki odśpiewały hymn - widać, że jest moc!

17:59

Na kogo musimy dzisiaj zwrócić szczególną uwagę? Na pewno na największą gwiazdę węgierskiej piłki ręcznej - Anitę Görbicz, która ma już na koncie ponad 1000 bramek zdobytych w reprezentacji Węgier!

17:59

Już za chwilę zaczynamy!

18:00

Polki rozpoczną w składzie: Wysokińska - Kocela, Zalewska, Kulwińska, Kobylińska, Kudłacz-Gloc, Achruk!

18:01

Polska - Węgry 1:0

1' Ale akcja na początek: Wrzutka Zalewskiej do Kudłacz-Gloc i bramka naszej kapitan!

18:02

1' Przejmujemy piłkę! Dobra akcja w obronie.

18:02

2' Tym razem to my tracimy piłkę.

18:03

Polska - Węgry 1:1

3' Zacsik pokazała moc z drugiej linii.

18:03

Polska - Węgry 2:1

3' Ale nasza kapitan jest świetnie dysponowana! Kolejna bramka Kudi!

18:04

Polska - Węgry 2:2

4' Zacsik minęła Zalewską i rzuciła nam bramkę ze skrzydła.

18:04

Zacsik - Kudłacz-Gloc 2:2

18:05

Polska - Węgry 3:2

5' Kudłacz-Gloc!!! I znowu ona rzuca bramkę, wcześniej mijając rywalki!

18:06

6' Wysokińska!! Świetne dwie interwencje Polki!

18:07

Polska - Węgry 4:2

7' Kinga Achruk minęła Węgierki jak dzieci i trafiła do siatki!

18:07

Polska - Węgry 4:3

7' Karny dla Węgierek wykorzystany przez Triszczuk.

18:09

9' Najpierw świetnie obroniła Wysokińska, ale Achruk w odpowiedzi rzuca Panu Bogu w okno!

18:09

9' Kolejny raz broni Wysokińska!!!

18:11

Polska - Węgry 5:3

10' Stachowska pobiegła do kontry w ekspresowym tempie i mamy kolejną bramkę! Ale wszystko zaczęło się od interwencji Wysokińskiej!

18:12

Polska - Węgry 6:3

11' Kolejna kontra Polek wykorzystana przez Kudłacz-Gloc!!! Czas bierze Anders Nemeth!

18:12

11' Kim Rasmussen też nie próżnował na przerwie. Maksymalna koncentracja!

18:13

12' Zbyt agresywnie Kudłacz-Gloc w obronie i kara dla Polki.

18:13

12' Blok Polek!

18:14

Polska - Węgry 7:3

13' Iwona Niedźwiedź!!! Węgierki nie istnieją!

18:15

Polska - Węgry 7:4

13' Zacsik na razie jest najgroźniejsza na parkiecie w drużynie rywalek!

18:15

Polska - Węgry 8:4

14' Węgierskie bramkarki na razie bez udanej interwencji! Niesamowite! Kobylińska!

18:16

Polska - Węgry 9:4

15' Polki niszczą Węgierki! Iwona Niedźwiedź!

18:17

16' Nieporadne są Węgierki. Kolejna strata w ataku!

18:18

Polska - Węgry 10:4

16' Żal patrzeć na Węgierki! Kolejna bramka, tym razem Kulwińska!

18:18

17' Kolejny czas dla Nemetha!

18:20

Polska - Węgry 10:5

17' Szucszanszki rzuca bramkę z dystansu.

18:20

18' Kobylińska nie trafiła w bramkę, ale wywalczyła rzut karny!

18:20

18' Zalewska nie trafia w bramkę.

18:21

Polska - Węgry 11:5

18' Faul w ataku Węgierek, a Kinga Achruk kończy szybki atak.

18:21

Polska - Węgry 11:6

19' Szybka odpowiedź Szucsanszki.

18:22

Polska - Węgry 11:7

20' Kobylińska ląduje na ławce kar, a rzut Zacsik w bramce. Gramy w osłabieniu.

18:23

Polska - Węgry 11:8

21' Węgierki zmniejszają stratę do trzech bramek.

18:25

22' Bolesne zderzenie Tomori i Kudłacz-Gloc! Węgierka chyba doznała poważnej kontuzji...

18:26

22' Tomori zniesiona z boiska na noszach. To chyba koniec meczu dla Węgierki. Do tej pory Tomori była najskuteczniejszą Węgierką na turnieju.

18:27

22' Kobylińska nad bramką, a rywalki trafiają do siatki.

18:27

Polska - Węgry 11:9

18:28

23' Zalewska zatrzymana przez Biro.

18:28

Polska - Węgry 11:10

24' Piąta kolejna bramka rywalek.

18:29

24' Czas dla Kima Rasmussena.

18:30

24' Weronika Gawlik wchodzi do naszej bramki.

18:31

Polska - Węgry 11:11

25' Weronika Gawlik nieszczęśliwie odbija piłkę, która wpada do siatki.

18:32

26' Iwona Niedźwiedź zatrzymana przez Biro. A w odpowiedzi bramka dla Węgierek.

18:33

Polska - Węgry 11:12

18:33

27' Dobry blok Polek!

18:35

Polska - Węgry 11:13

28' Kontra rywalek! Ósma bramka z rzędu dla Węgierek.

18:36

29' Kudłacz-Gloc faulowana i rzuca karnego! Nareszcie!

18:37

Polska - Węgry 13:14

30' Gawlik pokonana z lewego skrzydła, ale po chwili odpowiada Sądej!

18:38

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Polki przegrywają do przerwy jedną bramką.

18:40

Po dobrych pierwszych 18 minutach coś zacięło się w grze polskiego zespołu. Polki przez 10 minut nie potrafiły zdobyć bramki, co skrzętnie wykorzystały rywalki. W drugiej połowie na parkiecie nie zobaczymy już Tomori, dlatego nasze szanse są naprawdę duże! Nie możemy tylko mieć takich przestojów.

18:41

Do Herning wracamy już za kilkanaście minut.

18:51

Pięć bramek w pierwszej połowie rzuciła nasza kapitan Karolina Kudłacz-Gloc. Czy po przerwie będzie równie skuteczna?

18:52

Drugą połowę rozpoczynają Węgierki.

18:53

31' Anna Wysokińska dobrze zaczęła drugą połowę!

18:54

32' Anna Wysokińska broni kontrę rywalek!!!

18:54

32' Węgierki obok bramki!

18:55

33' Stasiak zablokowana.

18:55

33' Tym razem Gosia zatrzymana przez bramkarkę Biro.

18:56

34' Blok Stachowskiej. Wciąż bez bramek w drugiej połowie!

18:57

35' Stasiak nad bramką.

18:58

Polska - Węgry 13:15

36' Dobrze gramy w obronie, ale Zacsik rzuca szczęśliwą bramkę.

18:58

36' Niedźwiedź trafia w słupek.

18:59

Polska - Węgry 13:16

37' A Szucsanszki pokonuje Wysokinską. Czas dla Rasmussena.

19:00

37' Kudłacz-Gloc zatrzymana przez Biro! Ale po chwili broni także Wysokinska. Koncert gry bramkarek!

19:01

Polska - Węgry 14:16

38' Kocela zbiegła na koło i trafiła do siatki!

19:02

39' Stachowska była podpychana, nie trafiła w bramkę, ale karnego nie ma!

19:02

Polska - Węgry 14:17

39' A Szucsanszki jest zabójczo skuteczna.

19:02

Polska - Węgry 15:17

39' Monika Kobylińska!!!

19:03

40' Wysokińska!!!

19:03

Polska - Węgry 16:17

40' Kontra Polek i Kinga Achruk rzuca bramkę kontaktową!

19:04

41' Wysokińska jest dzisiaj niesamowita!!!

19:05

Polska - Węgry 17:17

42' Patrycja Kulwińska z koła!!!

19:05

42' Gubią się Węgierki!!!

19:06

Polska - Węgry 18:17

43' Polki wracają na prowadzenie! Długa akcja zakończona celnym rzutem Achruk!

19:07

Polska - Węgry 18:18

44' Aniko Kovacics zbiegła na koło i pokonana Wysokinska.

19:07

Polska - Węgry 18:19

45' Wszystko zmienia się tutaj jak w kalejdoskopie.

19:08

Polska - Węgry 18:20

45' Fantastyczny rzut Gorbicz z biodra...

19:09

Polska - Węgry 19:20

46' Kobylińska rzuca bramkę na kontakcie z rywalką!!!

19:10

46' Gorbicz tym razem fatalnie podała do koleżanki i mamy piłkę!

19:10

Polska - Węgry 20:20

47' Znowu remis!!! Kulwińska!

19:11

Polska - Węgry 20:21

48' Kolejny niekonwencjonalny rzut Gorbicz.

19:11

48' Tymczasem Stasiak zatrzymana przez Biro! Ale mamy piłkę!

19:12

49' Dwie minuty dla Mayer!

19:13

Polska - Węgry 21:21

49' Zalewska ze skrzydła! Wreszcie!!!

19:13

47' Broni Wysokińska!

19:14

50' To nie był faul w ataku!!! Przewinienie odgwizdane jednak Kobylińskiej...

19:15

Polska - Węgry 22:21

51' Kudłacz-Gloc skutecznie kontratakuje!

19:15

51' Dwuminutowa kara dla Stachowskiej. Tym razem to my będziemy grać w osłabieniu.

19:17

Polska - Węgry 22:22

52' Z podłoża rzuca Gorbicz... A była już gra pasywna...

19:17

52' Może się jednak podobać twarda gra Polek w defensywie!

19:18

Polska - Węgry 23:22

53' Rzucamy bramkę w osłabieniu! Kto? Kudłacz-Gloc!!!

19:19

Polska - Węgry 23;22

53' Zacsik zatrzymana przez Wysokińską! to konskewencja świetnej gry w obronie!

19:19

Polska - Węgry 24:22

54' Kudłacz-Gloc!!!

19:20

54' Co za mecz naszej kapitan!!! 9 bramka i Karolina chyba wróci po tym meczu na czoło najskuteczniejszych zawodniczek turnieju!

19:21

54' Szucszanszki.... Ona ciągnie jeszcze grę Węgier wraz z Gorbicz.

19:21

Polska - Węgry 24:23

19:22

55' Strata Kobylińskiej.

19:22

56' Tym razem najlepsza z Węgierek obok bramki!!!

19:23

56' Kobylińska obok bramki... Ależ było blisko.

19:24

57' Niedźwiedź bruluje w obronie, a Wysokińska broni kolejny rzut!!

19:25

58' Polki chciały zagrać wrzutkę w takim momencie, ale zorientowały się rywalki. Przy okazji zderzenie Achruk z jedną z Węgierek, ale gramy dalej!

19:25

58' Mamy piłkę po stracie rywalek!!!

19:26

59' Kulwinska w poprzeczkę, ale rywalki nad bramką! Ależ nerwy w obu zespołach!!

19:27

59' Kulwińska trafia do siatki, ale Polka weszła w koło!

19:27

60' Ależ emocje!

19:27

60' Broni Wysokińska!!!!!!!!!!!!!!!!!!

19:28

60' 8 sekund do końca i mamy piłkę! Nie możemy tego zepsuć!

19:28

60' Czas dla Rasmussena.