Counter Logic Gaming przechodzi ostatnimi czasy przebudowę dywizji Counter-Strike: Global Offensive. Wszystko za sprawą odejścia z drużyny jednego z jej dotychczasowych zawodników - Pujana 'FNS' Mehta. Sam zainteresowany wraz z pozostałymi członkami ekipy doszli do wniosku, że po nie zbyt udanym dla nich ostatnim okresie powinni się rozstać. W związku z zaistniałą sytuacją amerykańska organizacja postanowiła ogłosić oficjalnie otwarcie rekrutacji, dzięki czemu ma zostać wypełniona luka po 'FNS'.

Wiadomo również, że w 2016 roku ma zostać ulepszona cała infrastruktura i organizacja, dzięki czemu formacja ma mieć jeszcze lepsze warunki do rozwoju niż do tej pory. Nie jest to pierwszy raz, kiedy CLG organizuje konkurs dla potencjalnych nowych zawodników. Podobnie było w maju, tuż przed podpisaniem kontraktu z Joshem 'jdm64' Marzano jako zmiennika Petera 'ptr' Gurneya.


Organizacja określiła również jasno kryteria dla ubiegających się o kontrakt. Musza oni biegle władać językiem angielskim, a także posiadać odpowiednie doświadczenie nabyte w turniejach LANowych. Muszą również wykazywać się cechami pozytywnego myślenia, dojrzałości i umiejętnością rozwiązywania sporów. Kontakt ma zostać podpisany najdalej 1 stycznia 2016 roku. Na oficjalnej stronie internetowej Counter Logic Gaming został utworzony specjalny formularz umożliwiający składanie swoich aplikacji.