Drużyna Kubiaka znów przegrała z Zenitem. Kontuzja Polaka

W spotkaniu czwartej kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów Halkbank Ankara przegrał we własnej hali z Zenitem Kazań 1:3. Obrońcy trofeum pozostają niepokonani w tegorocznej edycji rozgrywek i zdecydowanie prowadzą w tabeli grupy D.

W pierwszym meczu obu ekip Zenit pewnie wygrał we własnej hali 3:0. W związku z trudną sytuacją w relacjach Rosji z Turcją dopiero kilka dni przed rozpoczęciem spotkania działacze Zenita potwierdzili swój przyjazd do Ankary. Podopieczni Władimira Alekno do stolicy Turcji udali się bez swojego asa atutowego - Wilfredo Leóna, mimo to nie mieli większych kłopotów ze zdobyciem kompletu punktów. Pierwszą odsłonę udało się co prawda gospodarzom wygrać, ale to tylko podrażniło mistrzów Rosji. Druga odsłona była najbardziej zacięta, siatkarze Halkbanku przegrali 23:25, a w kolejnej 21:25.

Skra wygrywa w Roeselare. Faza play-off Ligi Mistrzów coraz bliżej

W ekipie z Ankary w trzech pierwszych setach zagrał Michał Kubiak, który zdobył osiem punktów. W kolejnej partii Polak z powodu urazu nie pojawił się już na parkiecie. Czwarty, jak się wkrótce okazało ostatni set miał wyjątkowo jednostronne oblicze, a turecka ekipa zdołała w nim ugrać ledwie 14 oczek.

Zespół z Kazania z 12. punktami na koncie zdecydowanie przewodzi w tabeli grupy D. Halkbank jest drugi z pięcioma punktami. W czwartek, w drugim meczu tej grupy Budvanska Rivijera Budva zagra z Hypo Tirolem Innsbruck.

W załączonym materiale wideo kontuzja Michała Kubiaka.