Liga Mistrzów: Resovia wciąż niepokonana

W czwartej kolejce spotkań Ligi Mistrzów siatkarze Asseco Resovii zmierzyli się w Belgii z Volley Asse-Lennik. Mistrzowie Polski wygrali 3:1 i z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w grupie G.

Podopieczni Andrzeja Kowala przeżywają kryzys formy w PlusLidze. Tej jesieni, w dziesięciu kolejkach gier ponieśli pięć porażek, w ostatniej z trudem wygrali 3:2 z Indykpolem AZS Olsztyn. W rozgrywkach Ligi Mistrzów  siatkarze z Rzeszowa radzą sobie dużo lepiej, ograli kolejno: Energy Investments Lugano 3:0, Tomis Konstanca 3:0 i  VC Lennik, również 3:0. W Belgii chcieli podtrzymać dobrą passę i praktycznie przesądzić swój awans do fazy play-off. Siatkarze Volley Asse-Lennik w poprzednich kolejkach pokonali Tomis Konstanca 3:2 i szwajcarski Dragons Lugano również 3:2 oraz ulegli Resovii 0:3.

Skra wygrywa w Roeselare. Faza play-off Ligi Mistrzów coraz bliżej

W pierwszym secie gospodarze zaskoczyli Resovię i wygrali 25:21. W drugim podrażnieni mistrzowie Polski całkowicie przejęli inicjatywę. Bohaterem był Nikołaj Penczew, który trudnymi zagrywkami w środkowej części seta wypracował ekipie gości miażdżącą przewagę (7:19). Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana. Gospodarze mieli przewagę na przestrzeni seta (8:4, 14:12, 21:19), a jego losy rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi, w której dwa cenne punkty wywalczył Bartosz Kurek. Trzeci set był wyrównany jedynie na początku, bo już na drugiej przerwie podopieczni Andrzeja Kowala wypracowali sobie znaczącą przewagę (10:16), którą bez większych kłopotów dowieźli do końca. W drugim meczu tej grupy Tomis Konstanca przegrał z Dragons Lugano 0:3 (18:25, 8:25, 22:25).

Volley ASSE-Lennik - Asseco Resovia 1:3 (25:21, 13:25, 24:26, 14:25)

20:02

Transmisja meczu Volley Asse-Lennik - Asseco Resovia Rzeszów od godziny 20.30 w Polsacie Sport. Komentują Jerzy Mielewski i Ireneusz Mazur.

20:33

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk pokonali w Ergo Arenie ACH Volley Lublana 3:0 (25:19, 25:17, 25:23). Oby Resovia poszłą ich śladem:

Emocje tylko w trzecim secie. Lotos ograł ACH Volley

20:36

RESOVIA: Tichacek, Kurek, Paszycki, Achrem, Śliwka, Holmes oraz Wojtaszek (libero).

20:37

VOLLEY ASSE: Staszewski, Sugranes, Depestele, Baetes, Overbeeke, Colson oraz Sparidans (libero).

20:38

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 5:2 Przewaga gospodarzy na początku pierwszego seta. Po asie serwisowym mają już trzy oczka zaliczki.

20:38

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 6:2 Drugi punktowy blok Belgów w tym meczu.

20:40

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 8:4 Cztery oczka traci Resovia na pierwszej przerwie.

20:41

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 9:4 Adrian Staszewski - piłka przechodzi po taśmie na stronę Resovii i as serwisowy.

20:42

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 9:7 Goście odrabiają straty...

20:43

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 10:8 Skutecznie Russell Holmes.

20:45

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 13:10 Zablokowany Bartosz Kurek.

20:46

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 13:11 Długa wymiana zakończona podwójnym odbiciem gospodarzy.

20:49

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 15:12 Skutecznie Olieg Achrem.

20:50

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 16:12 Cztery oczka zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie.

20:52

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 18:13 Aleksander Śliwka przegrał walkę na siatce.

20:52

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 18:14 Bartosz Kurek skutecznie z prawego skrzydła.

20:53

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 18:15 Potężny atak Oliega Achrema. O czas prosi trener wicemistrzów Belgii.

20:55

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 20:17 Nikołaj Penczew serwuje w siatkę.

20:56

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 21:18 Dotknięcie siatki w ekipie z Rzeszowa.

20:57

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 22:18 Adrian Staszewski obija blok Resovii. Andrzej Kowal prosi o drugi czas.

20:59

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 22:20 Resovia walczy! Czas dla trenera gospodarzy.

21:01

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 23:21 Przestrzelony serwis gospodarzy.

21:01

VOLLEY ASSE - RESOVIA 0:0, 24:21 Ze środka kończą gospodarze. Piłka setowa.

21:02

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0 (25:21) Frank Depestele kończy pierwszego seta!

21:08

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 3:4 Wyrównana walka na początku drugiego seta.

21:09

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 3:6 Skuteczny blok Resovii.

21:11

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 3:7 Czas dla trenera Belgów.

21:13

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 3:8 Olieg Achrem niszczy rywali zagrywką! As serwisowy i zdecydowana przewaga Resovii na pierwszej przerwie drugiego seta.

21:13

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 5:9 Punktuje Nikołaj Penczew.

21:15

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 6:11 Adrian Staszewski serwuje w siatkę.

21:15

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 6:12 Nikołaj Penczew obija blok rywali.

21:17

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 7:14 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

21:17

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 7:15 Nikołaj Penczew - as serwisowy.

21:19

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 7:16 Nikołaj Penczew - as serwisowy. Zdecydowana przewaga Resovii na drugiej przerwie.

21:20

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 7:17 Skutecznie Bartosz Kurek.

21:21

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 7:18 Trener Belgów bierze czas, ale w kolejnej akcji Russell Holmes punktuje z przechodzącej piłki.

21:22

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 7:19 Nikołaj Penczew - as serwisowy.

21:23

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 8:20 Russell Holmes z przechodzącej piłki w aut, ale w kolejnej akcji atakuje już skutecznie.

21:24

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 9:21 Skutecznie Reinis Pekman.

21:24

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 9:22 Zablokowany atak Adriana Staszewskiego.

21:25

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 10:23 Skutecznie Nikołaj Penczew.

21:26

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 12:23 Skuteczny atak Reinisa Pekmansa.

21:27

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:0, 12:24 Bartosz Kurek daje swej drużynie piłkę setową.

21:29

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1 (25:21, 13:25) Skuteczny blok kończy drugą, zdecydowanie wygraną przez Resovię partię.

21:30

21:33

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 0:1 Bartosz Kurek otwiera trzeciego seta.

21:35

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 5:1 Seria gospodarzy i ekipie z Rzeszowa przypominają się koszmary z pierwszego seta. Andrzej Kowal prosi o czas.

21:37

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 7:3 Dotknięcie siatki u gości.

21:39

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 8:4 Punktuje Frank Depestele, dając gospodarzom cztery oczka zaliczki na pierwszej przerwie.

21:40

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 9:5 Martijn Colson dotknął siatki.

21:40

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 9:6 Lukas Tichacek - as serwisowy.

21:41

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 9:8 Reinis Pekmans zablokowany.

21:42

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 10:8 Reinis Pekmans tym razem skutecznie.

21:44

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 10:10 Przestrzelony atak rywali. Resovia odrabia straty. Czas dla szkoleniowca gospodarzy.

21:46

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 13:11 Gospodarze przełamali blok mistrzów Polski.

21:46

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 14:12 Bartosz Kurek serwuje w siatkę.

21:47

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 14:14 Mocny atak Bartosza Kurka i Resovia znów doprowadza do remisu.

21:48

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 14:15 Dmytro Paszycki blokuje atak rywali.

21:49

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 15:16 Punkt przewagi Resovii na drugiej przerwie.

21:52

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 16:18 Nikołaj Penczew przedarł się przez blok rywali. Rywale kwestionowali czystość odbicia libero Resovii. Czas dla opiekuna Belgów.

21:52

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 16:19 Bartosz Kurek blokuje akcję rywali.

21:55

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 19:19 Bartosz Kurek zatrzymany. Trzy kolejne akcje dla gospodarzy.

21:55

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 20:19 Bartosz Kurek znów zatrzymany blokiem.

21:56

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 21:19 Stanęła w miejscu Resovia...

21:57

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 21:21 Adrian Staszewski bez bloku w aut. Kontrowersyjna decyzja sędziów budzi dyskusje po obu stronach siatki. Żółta kartka dla Damiana Wojtaszka.

21:58

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 22:22 Zepsuty serwis gospodarzy.

21:58

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 22:23 Skuteczny blok Resovii.

21:59

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 23:24 Russell Holmes myli się w polu zagrywki, ale serwis w kolejnej akcji psują również gospodarze.

22:00

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 24:24 Olieg Achrem zatrzymany blokiem.

22:00

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:1, 24:25 Bartosz Kurek kończy kontrę Resovii.

22:01

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2 (25:21, 13:25, 24:26) Bartosz Kurek kończy seta!

22:07

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 3:3 Wyrównany początek trzeciej odsłony.

22:09

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 5:5 Po skosie atakuje Robin Overbeeke.

22:12

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 7:8 Punkt zaliczki Resovii na pierwszej przerwie.

22:13

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 8:9 Robin Overbeeke obił dłonie blokujących rzeszowian.

22:14

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 8:10 Punktuje Nikołaj Penczew.

22:14

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 9:12 Adrian Staszewski bez bloku w aut.

22:16

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 9:13 Johan Devoghel bierze czas. W kolejnej akcji punktuje Olieg Achrem.

22:17

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 9:14 Olieg Achrem - as serwisowy.

22:17

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 9:15 Żółta kartka dla Belgów za protesty.

22:19

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 10:16 Nikołaj Penczew daje Resovii sześć oczek zaliczki na drugiej przerwie.

22:22

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 11:19 Dominacja Resovii. Wydaje się, że goście już opanowali sytuację w tym meczu.

22:23

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 11:20 Punktuje Bartosz Kurek. Przerwa dla trenera gospodarzy.

22:25

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 12:22 Już dziesięć oczek zaliczki i swobodna gra Resovii.

22:26

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 13:23 Punktuje Thomas Jaeschke.

22:27

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:2, 13:24 Długa wymiana zakończona skutecznym blokiem daje Resovii piłkę meczową.

22:28

VOLLEY ASSE - RESOVIA 1:3 (25:21, 13:25, 24:26, 13:25) Potrójnym blokiem ekipa z Rzeszowa kończy mecz! Kolejne trzy punkty na koncie Resovii.