PŚ w biathlonie: Guzik ósma w sprincie

Krystyna Guzik zajęła ósme miejsce w sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Zwyciężyła mistrzyni świata z Kontiolahti Francuzka Marie Dorin Habert, przed Niemkami Laurą Dahlmeier i Franziską Hildebrand.

Dobre występy zanotowały także Monika Hojnisz - 11. miejsce, oraz Magdalena Gwizdoń - 14. Nie poszło za to zupełnie Weronice Nowakowskiej, która spudłowała łącznie cztery razy na 10 prób i nie zakwalifikowała się do sobotniego biegu na dochodzenie. Nie weźmie w nim udziału także debiutująca w zawodach PŚ Kamila Żuk. Obie uplasowały się w ósmej dziesiątce.

Drugi zwycięski sprint Schemppa

Wszystkie zawodniczki z podium miały w piątek stuprocentową skuteczność strzelecką. Dorin Habert uzyskała rezultat o 1,1 s lepszy od Dahlmeier, a Hildebrand Francuzka wyprzedziła o 13,0.

Guzik straciła do triumfatorki 41,2, Hojnisz - 48,2, a Gwizdoń 57,0. Każda z trzech Polek, które zapunktowały, popełniła po jednym błędzie na strzelnicy.

Biegi na dochodzenie zaplanowano na sobotę, a w niedzielę odbędą się biegi ze startu wspólnego. Rywalizacja w Słowenii to ostatnia runda PŚ w 2015 roku. Kolejna rozpocznie się 7 stycznia w niemieckim Oberhofie.