Nasi rodacy zapewnili sobie udział w turnieju poprzez zwycięstwo w otwartych kwalifikacjach dla drużyn z Starego Kontynentu. Oprócz Polaków, nasz region w chińskim Yinchuan reprezentowali gracze Team Liquid, którzy również pożegnali się z turniejem w ćwierćfinałach.

 

W zmaganiach World Cyber Arena 2015 pierwotnie miało wziąć udział dwanaście zespołów z całego świata. Ostatecznie w Yinchuan stawiło się zaledwie dziewięć formacji – gracze Cloud9, Tempo Storm oraz compLexity Gaming zrezygnowali z wyjazdu do Chin. Organizatorzy nie zdecydowali się na ponowne losowanie grup i tym samym gracze G2 Esports, którzy wylądowali w grupie A mieli praktycznie zapewniony awans do fazy pucharowej turnieju.

 

W ćwierćfinale, nasi rodacy trafili na zwycięzców azjatyckich kwalifikacji – MVP.Black, którzy bardzo szybko rozprawili się z ekipą Leofromkorea. Polacy ulegli swoim przeciwnikom wynikiem 2:0 i ostatecznie pożegnali się z dalszym udziałem w turnieju. Więcej informacji na temat rozgrywek jak i pełną drabinkę turniejową możecie znaleźć pod tym linkiem.