Guardiola nie może narzekać na brak zainteresowanych, gdyż nawet kilka tygodni po przejęciu Bayernu Monachium, mówiło się o kolejnych ofertach z Wysp Brytyjskich. Wtedy rzecz jasna nie było mowy o ewentualnych przenosinach, lecz teraz cała sprawa nabiera innych barw. A konkretnie błękitnych...

Gwiazdy Chelsea wygwizdane przez kibiców! (WIDEO)

Od jakiegoś czasu Hiszpan jest typowany na następcę Manuela Pellegriniego w Manchesterze City. Guardiola chce w końcu sprawdzić się w Premier League, lecz wydawało się, że idealnym miejscem będzie dla niego inny klub z Manchesteru. Do "czerwonej" cześći miasta trafi prawdopodobnie Jose Mourinho, więc derby będa podwójnie interesujące. Z kolei do Bayernu w miejsce Guardioli ma trafić doświadczony Carlo Ancelotti.

Angielskie media zapewniają także, że Roman Abramowicz - właściciel Chelsea - nie powiedział ostatniego słowa i podjął trzecią próbę zakontraktowania wymarzonego trenera. Czy jednak nie jest już za późno? Guardiola miał ogłosić swoją decyzję po meczu z Hannoverem 96, wygranym przez Bayern 1:0, lecz tak się nie stało. Decyzja ma zostać ogłoszona w niedzielę. Czy już jutro połowa Manchesteru doczeka się idealnego prezentu na święta?