Hiddink po raz pierwszy został trenerem Chelsea w 2009 roku, kiedy zastąpił Luiza Felipe Scolariego. Wtedy także objął rozbitą drużynę, która spisywała się fatalnie niemal we wszystkich rozegrał. Holender pokazał, że w krótkim czasie jest w stanie scalić tę ekipę. Pod jego wodzą Chelsea przegrała zaledwie jeden z dwudziestu dwóch meczów, wygrywając aż szesnaście.

Były piłkarz Mourinho: Jego metody są wyniszczające. On nie ufa piłkarzom

"The Blues" zakończyli wtedy rozgrywki na trzecim miejscu (Hiddink przejął drużynę, która była na czwartym miejscu), odpadli w półfinale Ligi Mistrzów po dwóch remisach z Barceloną oraz wygrali Puchar Anglii.

W czwartek pracę stracił Jose Mourinho, a już w piątek internet obiegło zdjęcie Hiddinka na lotnisku Heathrow. Sam zainteresowany potwierdził, że prowadzi rozmowy z Chelsea, lecz umowy jeszcze nie podpisał. Pewne było, że Holender zwiąże się z klubem do końca tego sezonu, lecz mało kto spodziewał się, że stanie się to jeszcze przed sobotnim spotkaniem z Sunderlandem.

Cieszę się, że będę mógł pracować z tymi piłkarzami i sztabem szkoleniowym w tak świetnym klubie. Chcę także odnowić moją znakomitą relację z kibicami - powiedział Hiddink.

Klub w meczu z Sunderlandem poprowadzą Steve Holland oraz Eddie Newton.