PŚ w skokach: Siedmiu Polaków w Engelbergu, Stoch piąty w kwalifikacjach

Siedmiu Polaków wystąpi w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się w kwalifikacjach Kamil Stoch - skoczył 134,5 m i zajął piąte miejsce. Wygrał Norweg Anders Fannemel - 140 m.

Wszyscy startujący w eliminacjach Polacy zapewnili sobie udział w zawodach. Stoch, dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, jako jedyny z nich przekroczył granicę 130 m.

Bracia Prevc rządzą w Engelbergu. Stoch daleko

Stefan Hula został sklasyfikowany na 18. pozycji - 127 m, a Andrzej Stękała o dwie lokaty niżej, choć lądował dalej - 128,5 m. Dawid Kubacki był 27. - 123 m, a tuż za nim uplasowali się kolejno Klemens Murańka - 122,5 m i Maciej Kot - 125,5. O największym szczęściu może mówić Piotr Żyła (118,5 m), który zajął 40. miejsce, ostatnie premiowane awansem do rywalizacji konkursowej.

Wszyscy zawodnicy czołowej "10" Pucharu Świata, którzy nie muszą skakać w kwalifikacjach, oddali próbne skoki. Najdalej - na 138. metrze - wylądował lider Słoweniec Peter Prevc. Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o godz. 14.15.