"Brak pokory, brak pogodzenia się z przegraną i ataki na ikony kobiecego polskiego boksu zawodowego jak Rylik i Łukasik. Taką pewność siebie zapewne dały Ci walki z dziewczynami, które nawet nie starały się zadawać ciosów jak na Twojej ostatniej pseudo "mistrzowskiej" walce. Do pojedynku ze mną ustaw się w kolejce Pani Ewo "kotecek" Piątkowska - kontynuowała Brodnicka.

 

Piątkowska atakuje Brodnicką, Rylik i Łukasik

 

Piątkowska w ostatnim poście zaatakowała nie tylko Brodnicką, lecz także Karolinę Łukasik i Agnieszkę Rylik. Najwięcej miejsca poświęciła jednak swojej byłej rywalce.

 

"Jak widzieliśmy ostatnio, nawet sędziowie międzynarodowi nie gwarantują uczciwego werdyktu. W Polsce trzeba znokautować Brodnicką, żeby z nią wygrać. A ja potrafię ją znokautować. Musi tylko zostawić zbroję w domu. Ona panicznie boi się przyjąć cios nawet od zawodniczki, która nie bije mocno. Stąd niemal w każdej akcji wiesza się na przeciwniczce i przetrzymuje aż do reakcji sędziego. Jest jak pływak, który boi się wody. Może dlatego wychodzi do ringu w pontonie. Ewa lubi nazywać siebie królową polskiego boksu. Patrząc na reakcje kibiców po jej ostatnim "sukcesie", powiem tak: królowo polskiego klinczu, ludzie właśnie wywożą cię na taczkach" – brzmiał fragment wpisu, jaki zamieściła na Facebooku mistrzyni Europy w wadze półśredniej.

 

Brodnicka i Piątkowska walczyły do tej pory raz - 26 września na Polsat Boxing Night. Pojedynek, który trwał osiem rund, był bardzo zacięty. Ostatecznie sędziowie wskazali na zwycięstwo Brodnickiej.

 

Wpis Ewy Brodnickiej:

 

 

Jest mi wstyd, że nawet przed świętami pewna pięściarka obraża i zrobi wszystko, żeby tylko o niej mówiono. Brak pokory,...

Posted by Ewa Brodnicka - official fanpage on 22 grudnia 2015

 

Wpis Ewy Piątkowskiej:

 

 

W ostatnich dniach 2/3 puncherek Tymexu wyzwało mnie do walki, z kolei telewizja jest zainteresowana moim rewanżem z...

Posted by Ewa "Tygrysica" Piątkowska on 22 grudnia 2015

 

W załączonym materiale skrót walki Ewy Brodnickiej i Ewy Piątkowskiej na Polsat Boxing Night.