Baskowie pokonali Katalończyków w meczu towarzyskim

Reprezentacja Kraju Basków pokonała zespół Katalonii 1:0 w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się na stadionie Camp Nou w Barcelonie. Bramkę strzelił w 40. minucie Aritz Aduriz z Athletic Bilbao.

W drugiej połowie najbliższy wyrównania był Joan Verdu (Fiorentina), ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Historia reprezentacyjnej koszulki

W składzie gospodarzy wystąpili m.in. zawodnicy Barcelony Sergio Busquets i Gerard Pique.

Tradycyjne spotkanie w katalońskiej stolicy oglądało z trybun 51 244 kibiców.

Katalonia - Kraj Basków 0:1 (0:1)

Bramka: Aduriz 40

Katalonia: Pau López (46. Jordi Masip) - Aleix Vidal (60. Joan Jordán), Gerard Piqué (46. Víctor Álvarez), Marc Bartra (60. Dídac Vilà), Jordi Alba (46. Alberto de la Bella), Sergio Busquets (46. Javi Márquez), Joan Verdú (60. Martín Montoya), Sergi Roberto (46. Keïta Baldé), Víctor Rodríguez (46. Gerard Moreno), Sergio García (60. Álvaro Vázquez), Piti

Kraj Basków: Gorka Iraizoz (46. Asier Riesgo) - Eneko Bóveda (46. Mikel Balenziaga), Mikel San José (46. Carlos Martínez), Iñigo Martínez (46. Xabier Etxeita), Ion Ansotegi (46. Jon Aurtenetxe), Yuri Berchiche (46. Ander Capa), Asier Illarramendi (46. Markel Bergara), Xabi Prieto (46. Mikel Rico), Iker Muniain (46. Roberto Torres), Aritz Aduriz (46. Imanol Agirretxe), Gaizka Toquero (46. Javier Eraso)