Tradycyjnie w ostatnich dniach grudnia polscy szczypiorniści goszczą rywali z zagranicy na świątecznym turnieju Christmas Cup. Tym razem do naszego kraju przyjechali Czesi, Irańczycy i Ukraińcy. To właśnie Ukraina będzie rywalem Polaków w pierwszym dniu turnieju. Nie wiadomo w jakiej formie będą nasi piłkarze ręczni, którzy mają za sobą ciężkie treningi siłowe.

Polska 2016: Krew, pot i łzy. Szczypiorniści szykują się na Euro!

Święta przerwały jednak zgrupowanie kadry Michaela Bieglera, a także pozwoliły złapać naszym piłkarzom ręcznym oddech i ewentualnie... kilka kilogramów. - Diety nie było. Ja akurat nie mam problemów z tym, że przytyję cztery czy pięć kilo. Dlatego co roku mogę sobie "pozwolić" przy stole, bo ten kilogram, który maksymalnie mi przybędzie, na pierwszych dwóch treningach już ucieka - mówi skrzydłowy naszej kadry Adam Wiśniewski.

Mecz Polska - Ukraina będzie drugim spotkaniem półfinałowym Christmas Cup. W pierwszym starciu zmierzą się Czechy i Iran. Zwycięzcy obu spotkań zagrają we wtorkowym finale, pokonani powalczą o trzecie miejsce.

poniedziałek 28 grudnia:
Czechy - Iran 17.30, Polsat Sport
Polska - Ukraina 20.00, Polsat Sport

wtorek 29 grudnia:
mecz o 3. miejsce, 17.30 Polsat Sport
finał 20.00, Polsat Sport