Mistrz olimpijski z Soczi uzyskał czas 1.51,24 i o prawie 0,3 s wyprzedził Jana Szymańskiego (AZS AWF Poznań). Trzecie miejsce, ze stratą blisko trzech sekund, zajął Piotr Puszkarski (Stoczniowiec Gdańsk). Nie startował kontuzjowany Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice).

 

MP w łyżwiarstwie szybkim: Wygrane Czerwonki i Bródki na początek

 

W drugiej męskiej konkurencji indywidualnej - biegu na 500 m - zwyciężył Artur Nogal (Legia Warszawa). We wtorek stracił siedem setnych sekundy do najgroźniejszego rywala Piotra Michalskiego (Górnik Sanok), ale miał nad nim dość sporą przewagę po pierwszym biegu. Brąz wywalczył Bródka, który na półmetku tej rywalizacji plasował się na piątej pozycji.

 

W MP zabrakło najlepszego z panczenistów Artura Wasia, piątego zawodnika tegorocznych mistrzostw świata, który ma indywidualny program przygotowań do kolejnego czempionatu.

 

Wśród sprinterek zwyciężyła juniorka Kaja Ziomek (Cuprum Lubin), najlepsza w obu wyścigach. Druga była Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin), a na trzecią lokatę we wtorek przesunęła się Aleksandra Kapruziak (Pilica Tomaszów Mazowiecki).

 

Na dystansie 1000 m zwyciężyła Czerwonka (pierwszego dnia triumfowała na 1500 m), przed koleżankami z kadry Luizą Złotkowską (Sparta Grodzisk Mazowiecki) i Katarzyną Woźniak (AZS AWF Katowice).

 

Zawody, które są eliminacjami do styczniowych mistrzostw Europy w Mińsku, potrwają do środy.

 

Wyniki 2. dnia:

kobiety:
   500 m (po dwóch biegach)
   1. Kaja Ziomek (Cuprum Lubin)                        1.22,08 (40,95 + 41,13)
   2. Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin)                1.22,61 (41,07 + 41,54)
   3. Aleksandra Kapruziak (Pilica Tomaszów Mazowiecki) 1.24,60 (42,61 + 41,99)
   
      1000 m
   1. Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin)            1.22,08
   2. Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Mazowiecki) 1.22,22
   3. Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice)          1.24,04
   
   mężczyźni: 
   
      500 m (po dwóch biegach)
   1. Artur Nogal (Legia Warszawa)             1.12,63 (36,56 + 36,07)
   2. Piotr Michalski (Górnik Sanok)           1.12,95 (36,95 + 36,00)
   3. Zbigniew Bródka (Błyskawica Domaniewice) 1.15,25 (37,91 + 37,34)
   
      1500 m
   1. Zbigniew Bródka (Błyskawica Domaniewice)  1.51,24
   2. Jan Szymański (AZS AWF Poznań)            1.51,53
   3. Piotr Puszkarski (Stoczniowiec Gdańsk)    1.54,03