Drugi złoty medal Bródki na MP w łyżwiarstwie szybkim

Zbigniew Bródka (Błyskawica Domaniewice) zdobył drugi złoty medal mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim. Po poniedziałkowym zwycięstwie na 3000 m, we wtorek był najlepszy na swym koronnym dystansie 1500 m.

Mistrz olimpijski z Soczi uzyskał czas 1.51,24 i o prawie 0,3 s wyprzedził Jana Szymańskiego (AZS AWF Poznań). Trzecie miejsce, ze stratą blisko trzech sekund, zajął Piotr Puszkarski (Stoczniowiec Gdańsk). Nie startował kontuzjowany Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice).

MP w łyżwiarstwie szybkim: Wygrane Czerwonki i Bródki na początek

W drugiej męskiej konkurencji indywidualnej - biegu na 500 m - zwyciężył Artur Nogal (Legia Warszawa). We wtorek stracił siedem setnych sekundy do najgroźniejszego rywala Piotra Michalskiego (Górnik Sanok), ale miał nad nim dość sporą przewagę po pierwszym biegu. Brąz wywalczył Bródka, który na półmetku tej rywalizacji plasował się na piątej pozycji.

W MP zabrakło najlepszego z panczenistów Artura Wasia, piątego zawodnika tegorocznych mistrzostw świata, który ma indywidualny program przygotowań do kolejnego czempionatu.

Wśród sprinterek zwyciężyła juniorka Kaja Ziomek (Cuprum Lubin), najlepsza w obu wyścigach. Druga była Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin), a na trzecią lokatę we wtorek przesunęła się Aleksandra Kapruziak (Pilica Tomaszów Mazowiecki).

Na dystansie 1000 m zwyciężyła Czerwonka (pierwszego dnia triumfowała na 1500 m), przed koleżankami z kadry Luizą Złotkowską (Sparta Grodzisk Mazowiecki) i Katarzyną Woźniak (AZS AWF Katowice).

Zawody, które są eliminacjami do styczniowych mistrzostw Europy w Mińsku, potrwają do środy.