"Były to bardzo potrzebne gry. Kanada jest odpowiednim rywalem na sprawdzenie się przed tak ważnym turniejem. Jest to zespół, który ma mocną zagrywkę i dobry blok. Trzeba więc było napracować się, żeby zwyciężyć" - mówił dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski w trakcie sparingu z Kanadą, który biało-czerwoni wygrali 4:1 (25:14, 31:29, 20:25, 25:20, 25:18). Dzień wcześniej ekipa trenera Stephane Antigi miała wspólny trening z Kanadyjczykami.

 

Resovia - Zenit. W Polsce rewanż za finał LM

Biało-czerwoni przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie (5-10 stycznia). Jego zwycięzca uzyska olimpijski awans. Zespoły z miejsc 2-3 otrzymają jeszcze szansę w zawodach interkontynentalnych w maju w Japonii.

"Udajemy się do Berlina, żeby wygrać turniej. Natomiast planem minimum jest miejsce w czołowej trójce, tak żeby zyskać jeszcze sobie dodatkową szansę" - powiedział Fabian Drzyzga. Rozgrywający reprezentacji Polski podkreślił, że w takich turniejach bardzo ważne jest pozytywne nastawienie. "Od pierwszego dnia pobytu na zgrupowaniu w Spale koncentrujemy się na zwycięstwie w Berlinie. Chcemy dobrze zagrać i wszelkie inne sprawy mają znaczenie drugorzędne."

W gronie faworytów turnieju będzie mistrz Europy i triumfator Ligi Światowej Francja. "Oni mieli super lato, ale to po takim okresie przychodzi często trudny czas. Na sukces w Berlinie złoży się wiele czynników jak choćby nie tylko dyspozycja dnia całej drużyny, ale jednego zawodnika. Nas nie interesuje co prezentują rywale. Skupiamy się na własnej dyspozycji, na tym co sami umiemy" - twierdzi Fabian Drzyzga.

Włodzimierz Sadalski mówiąc o naszej reprezentacji powiedział: "Umiemy grać w siatkówkę. Żeby nas zwyciężyć każdy rywal naprawdę będzie musial się postarać."

Dzień medialny w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS cieszył się ogromnym zainteresowaniem dziennikarze. Przybyło kilkudziesięciu dziennikarzy prasy, radia, telewizji oraz Internetu.

W meczu z Kanadą Polska grała w składzie: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Michał Kubiak, Wojciech Żaliński, Paweł Zatorski (libero), Damian Wojtaszek (libero) oraz Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona.