Ronaldo strzela swojego 50. karnego w La Liga. Sociedad znokautowany

Real Madryt pokonał u siebie Real Sociedad 3:1, a Cristiano Ronaldo zdobył swoją 50. ligową bramkę z rzutu karnego w La Liga.

Real Madryt wygrał tylko dziewięć z ostatnich 20 meczów między świętami a Nowym Rokiem. W środę miało być inaczej. Już w 23. minucie na murawę w polu karnym padł rozgrywający 200. mecz w La Liga Karim Benzema (dziewiąty piłkarz spoza Hiszpanii, który dobił tej liczby). Bardzo kontrowersyjna jedenastka - Francuz przewrócił się po lekkim dotknięciu obrońcy.

Krychowiak w drużynie roku France Football

Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Cristiano Ronaldo i... posłał ją w kosmos, niemalże jak przed trzema laty Sergio Ramos z Bayernem. To setny karny zmarnowany przez Real w całej historii La Liga (Atletico - 117, Athletic i Barcelona - po 108) i 15. niewykorzystany przez Ronaldo w całej jego karierze (podchodził do nich już 102 razy).

Kolejny karny dla Realu przypadł na 40. minutę. Tym razem z prawego skrzydła dośrodkował Gareth Bale, a piłki ręką w szesnastce dotknął Yuri Berchiche. Przed szansą ponownie stanął Ronaldo i Geronimo Rulli po chwili wyciągał futbolówkę z siatki.

Ostatnim piłkarzem Realu, który w jednym meczu przestrzelił jedenastkę, a potem ją wykorzystał był Gonzalo Higuain. Ronaldo jest natomiast drugim zawodnikiem, który stzelił w La Liga ponad 50 goli z rzutów karnych - przed nim już tylko Hugo Sanchez (56 bramek).

Do wyrównania cztery minuty po przerwie doprowadził Bruma. Wcześniej Jonathas przepchnął Pepe w polu karnym, czym wypracował koledze kapitalną okazję. Goście cieszyli się z prowadzenia do 67. minuty. Z rzutu rożnego dośrodkował Marcelo, piłka trafiła do Ronaldo, a ten z woleja nie dał Rulliemu najmniejszych szans.

W 86. minucie na 3:1 podwyższył Lucas Vazquez. To jego pierwszy gol w oficjalnym meczu dla Realu. Na razie rozegrał ich 14. Koniec. Królewscy wskoczyli na pierwsze miejsce w La Liga.

Real Madryt - Real Sociedad 3:1 (1:0)

Bramki: Ronaldo 42 (k), 67, Vázquez 86 - Bruma 49

Real Madryt: Keylor Navas - Danilo, Pepe, Nacho, Marcelo - Luka Modrić (88. Casemiro), Gareth Bale, Toni Kroos, James Rodríguez (59. Mateo Kovačić), Cristiano Ronaldo - Karim Benzema (76. Lucas Vázquez)

Real Sociedad: Gerónimo Rulli - Aritz Elustondo, Carlos Martínez, Iñigo Martínez, Yuri Berchiche - Markel Bergara, Xabi Prieto, Sergio Canales (45. Rubén Pardo), Asier Illarramendi, Imanol Agirretxe (18. Bruma) - Jonathas (68. Carlos Vela)