Dogrywka w Sylwestra! Obrońcy tytułu lepsi po dramatycznym meczu

Hokeiści Chicago Blackhawks to zdobywcy Pucharu Stanleya z ubiegłego sezonu

Zdobywcy Pucharu Stanleya w poprzednim sezonie, hokeiści Chicago Blackhawks pokonali na wyjeździe Colorado Avalanche 4:3 w lidze NHL. W ostatnim dniu 2015 roku o sukcesie "Czarnych Jastrzębi" przesądził gol Jonathana Toewsa w czwartej minucie dogrywki.

Decydująca bramka dla zespołu Blackhawks padła w okresie jego gry w liczebnej przewadze. Na ławce kar przebywał wtedy Jarome Iginla, ale nie z powodu jakiegoś faulu, tylko zbyt dużej liczby zawodników gospodarzy na lodowisku.

Prognozy 2016: W oczekiwaniu na sukcesy biathlonistek

Oprócz Toewsa, wśród triumfatorów wyróżnił się lider klasyfikacji kanadyjskiej Patrick Kane (56 punktów), który tym razem zapisał na koncie gola i dwie asysty. Wśród gospodarzy najlepszy był rosyjski bramkarz Siemion Warłamow; zatrzymał aż 39 z 43 strzałów rywali.

Najlepsza obecnie drużyna w lidze - Dallas Stars (59 pkt) pokonała u siebie Nashville Predators 5:1. Przez pół godziny kibice nie zobaczyli żadnej bramki, a w 32. minucie prowadzenie objęli przyjezdni (Craig Smith). Miejscowi hokeiści odpowiedzieli po zaledwie 91 sekundach trafieniem Jamiego Benna. Wtedy rozwiązał się worek z golami.

Po dziewięciu zwycięstwach z rzędu ekipa Washington Capitals przegrała na wyjeździe z Carolina Hurricanes 2:4.