WKS Śląsk Wrocław nie jest w najwyższej formie. Ostatnie miejsce w tabeli, zaledwie dwa zwycięstwa - to nie świadczy o ich dobrej dyspozycji. Gdy dodamy do tego brak wykorzystywania atutu w postaci własnego parkietu - siedem spotkań i siedem porażek - to faworytem muszą być goście. Oni z kolei nie są mistrzami delegacji, ale jednak potrafią zagrać dobre spotkanie. Przekonali się o tym choćby koszykarze Turowa Zgorzelec, którzy przegrali z nimi 84:86.

 

Polfarmex - Anwil. Skrót meczu

Szkoda, że nie wygraliśmy w Gdyni. Mieliśmy na to dużą szansę - ocenił zawodnik King Wilków Morskich Szczecin Uros Nikolic. Porażka z Asseco (65:71) przerwała serię trzech wygranych z rzędu, lecz to nie powinno mieć złego wpływu na postawę szczecinian. - Jeżeli zagramy na swoim poziomie, to wygramy - ocenił. W poprzednim meczu między obiema drużynami lepszy okazał się Śląsk, który wygrał na wyjeździe 86:68. Był też lepszy na własnym parkiecie, wygrywając 82:73 w 2014 roku. Jak będzie tym razem?

 

Transmisja meczu WKS Śląsk Wrocław - King Wilki Morskie Szczecin od 19.50 w Polsacie Sport News. Mecz skomentują Adam Romański i Tomasz Jankowski.