Williams wycofała się z Pucharu Hopmana

Z powodu kontuzji lewego kolana amerykańska tenisistka Serena Williams wycofała się z Pucharu Hopmana, rozgrywanych w Perth nieoficjalnych mistrzostw świata drużyn mieszanych.

We wtorkowym spotkaniu z ekipą Złotej Australii Williams, liderka światowego rankingu, nie dokończyła potyczki z Jarmilą Wolfe. Zeszła z kortu przy stanie 1:2 w drugim secie. Pierwszą partię zawodniczka gospodarzy wygrała 7:5.

To się nazywa piękno tenisa! Co za wymiana

Cały mecz Stany Zjednoczone przegrały 0:3; Jack Sock uległ Lleytonowi Hewittowi, zaś później Williams i Sock oddali walkowerem miksta.

W amerykańskim zespole 34-letnią Williams (triumfatorka 21 turniejów wielkoszlemowych), która szykować się będzie do rozpoczynającego się 18 stycznia w Melbourne Australian Open, ma zastąpić 20-letnia Vicky Duval.

W pierwszym meczu drużyna USA (Duval i Sock) została pokonana przez Ukrainę 2:1. W czwartek ten sam duet spotka się w grupie A z Czechami.

Williams przerwała sezon 2015 w połowie września po porażce z Włoszką Robertą Vinci w półfinale US Open, co pozbawiło jej szansy wygrania wszystkich zawodów wielkoszlemowych w roku. Powróciła na kort dopiero w grudniu w pokazowej imprezie w Manili.

Rywalizacja o Puchar Hopmana toczy się na twardych kortach w Perth Arena od 1989 roku. Zespoły są podzielone na dwie grupy, których zwycięzcy wchodzą do finału. Każde spotkanie składa się z dwóch pojedynków singlowych i kończącego rywalizację miksta.

W ubiegłym roku triumfowali Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz. W obecnej edycji polscy tenisiści nie startują.