Trzeci był Francuz Maurice Manificat, który do zwycięzcy stracił 14,6.

 

W klasyfikacji generalnej Sundby wyprzedza Norwega Pettera Northuga o 1.28,1.

 

Na sobotę zaplanowano bieg na 15 km techniką klasyczną. Tour de Ski zakończy się dzień później, tradycyjnym podbiegiem na stok Alpe Cermis w Val di Fiemme.

 

Trzeci był Francuz Maurice Manificat, który do zwycięzcy stracił 14,6.

 

W klasyfikacji generalnej Sundby wyprzedza Norwega Pettera Northuga o 1.28,1.

 

Na sobotę zaplanowano bieg na 15 km techniką klasyczną. Tour de Ski zakończy się dzień później, tradycyjnym podbiegiem na stok Alpe Cermis w Val di Fiemme.

 

    Wyniki:
  
   1. Finn Haagen Krogh (Norwegia)          22.07,8 
   2. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia)  strata 3,6
   4. Siergiej Ustiugow (Rosja)                16,0
   5. Hans Christer Holund (Norwegia)          18,0
   6. Jewgenij Biełow (Rosja)                  19,2
   7. Dario Cologna (Szwajcaria)               22,3
   8. Emil Iversen (Norwegia)                  23,1
   9. Stanisław Wołżencew (Rosja)              29,0
  10. Aleksander Biessmiertnych (Rosja)        31,3
  
      Klasyfikacja Tour de Ski (po 6 z 8 etapów):
  
   1. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia)   2:37.18,0 
   2. Petter Northug (Norwegia)       strata 1.28,1 
   3. Siergiej Ustiugow (Rosja)              1.31,8
  
      Klasyfikacja generalna Pucharu Świata (po 14 z 33 biegów):
  
   1. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia)       922 pkt
   2. Petter Northug (Norwegia)               580
   3. Finn Haagen Krogh (Norwegia)            475
   4. Niklas Dyrhaug (Norwegia)               393
   5. Sjur Roethe (Norwegia)                  385
   6. Siergiej Ustiugow (Rosja)               360
   7. Didrik Toenseth (Norwegia)              346
   8. Hans Christer Holund (Norwegia)         343
   9. Maurice Manificat (Francja)             337
  10. Dario Cologna (Szwajcaria)              335
  ...
  54. Maciej Staręga (Polska)                  38
  
      Klasyfikacja biegów dystansowych (po 9 z 21 biegów):
  
   1. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia)       602
   2. Sjur Roethe (Norwegia)                  331
   3. Niklas Dyrhaug (Norwegia)               292