NHL: Rosjanin nie do zatrzymania! Owieczkin zdobył prawie pół tysiąca bramek

Aleksander Owieczkin zdobył dwa gole, w tym decydującego w dogrywce, a jego zespół Washington Capitals pokonał na wyjeździe New York Rangers 4:3 w sobotnim meczu ligi NHL. Rosyjski hokeista ma już 499 bramek w karierze.

30-letni Owieczkin, rozgrywający 800. spotkanie, wpisał się na listę strzelców jako pierwszy (15 sekund przed zakończeniem premierowej tercji) i ostatni.

Kolejny gol Jagra. Dziesiąte z rzędu zwycięstwo "Panter"

Stołeczna drużyna wygrywała w nowojorskiej Madison Square Garden 2:0 do 46. minuty, ale wówczas gospodarze uzyskali trzy kolejne trafienia. Capitals udało się doprowadzić do dogrywki na niecałe 6 sekund przed końcową syreną. Autorem gola była Szwed Nicklas Backstroem.

Owieczkin ma szansę jako 43. zawodnik w historii NHL osiągnąć granicę 500 bramek. Liderem tej klasyfikacji jest Kanadyjczyk Wayne Gretzky 894 gole, zaś z "czynnych" hokeistów najlepszy jest prawie 44-letni Czech Jaromir Jagr 736. W niedzielę zespół Capitals zagra u siebie z Ottawa Senators.