Szymon Rojek: Byłeś na konferencji prasowej jako przedstawiciel młodszych zawodników, ale bez wątpienia też jako człowiek, który ostatnio imponuje formą.

 

Przemysław Krajewski: Tak jak powiedziałem wcześniej, młodsi zawodnicy dostają coraz więcej szans od trenera i coraz lepiej to wygląda. Co do mojej formy, jest stabilna. Chciałbym ją utrzymać do końca sezonu.

 

Talia gwiazd EURO 2016: Króle

 

W Hiszpanii grałeś przez moment na środku rozegrania. To była potrzeba chwili czy biorąc pod uwagę problemy, jakie mamy na tej pozycji, to może się gdzieś kilka czy kilkadziesiąt minut zdarzyć na Euro 2016?

 

Rozmawiałem z trenerem, że jeśli będzie taka potrzeba, to mogę się pojawić na chwilę na tej pozycji. Byłby to element zaskoczenia dla przeciwnika.

 

Czujesz się swobodnie w tej roli? W Puławach miałeś taki okres, że grałeś regularnie na tej pozycji. Różnica między grą w klubie a reprezentacji na pewno jednak jest.

 

Jest duża różnica. W reprezentacji Polski trzeba być bardziej skupionym, są też inne założenia taktyczne. Wydaje mi się, że w miarę to jakoś wyglądało nieźle. Chciałbym dalej otrzymywać szansę, choćby na chwilę.

 

Cała rozmowa z Przemysławem Krajewskim w załączonym materiale wideo.