Euro 2016: Chorwacja wygrała dzięki graczom Vive Tauronu Kielce

Piłka ręczna

W pierwszym spotkaniu Euro 2016 piłkarzy ręcznych Chorwaci wygrali z Białorusią 27:21. Mimo dobrej gry największej gwiazdy Białorusinów Siarhieja Rutenki i efektownych interwencji Wiaczesława Soldatenko spotkanie zakończyło się zwycięstwem faworytów. Najwięcej bramek dla zwycięzców zdobyli Manuel Strlek i Ivan Cupić z Vive Tauronu Kielce.

Za faworytów pierwszego spotkania mistrzostw Europy uznawano Chorwatów, którzy w przeszłości dwukrotnie wywalczyli na tej imprezie srebrne medale (2008, 2010). Początek spotkania zaskakująco przebiegał jednak pod dyktando Białorusinów. Chorwaci przegrywali 0:3, po trzech trafieniach Siarhieja Rutenki. Dzięki skuteczności tego zawodnika, a w dużej mierze również dzięki znakomitej postawie Wiaczesława Soldatenko w bramce. Chorwaci po kwadransie przegrywali 6:8, zdołali wyrównać w 21. minucie na 10:10, ale po chwili po trafieniu Siarhieja Rutenki Białorusini znów odskoczyli (11:13). Końcówka pierwszej połowy to wyrównana walka bramka za bramkę, w efekcie czego obie ekipy schodziły na przerwę przy wyniku 15:15.

Euro 2016: Polska - Serbia. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

W pierwszych minutach po przerwie, dzięki trafieniom Ivana Cupića i Ivana Sliskovića Chorwaci uzyskali przewagę. Po kolejnym trafieniu Ivana Cupića Chorwaci prowadzili już 20:17 i nie pozwolili już odebrać sobie zwycięstwa. W końcówce utrzymywali przewagę. W ostatnich minutach obie ekipy nie imponowały skutecznością, a wynik na 27:21 ustalił na pięć sekund przed końcem gry Manuel Strlek. Gracze Vive Tauronu Kielce odegrali wiodącą rolę w tym spotkaniu: Ivan Cupić i Manuel Strlek rzucili łącznie 14 bramek.

Najwięcej trafień dla Chorwacji: Manuel Strlek 9, Marko Kopljar 5, Ivan Cupić 5; dla Białorusi: Siarhiej Rutenka 8, Siarhiej Szylowicz 7

Chorwacja - Białoruś 27:21 (15:15)

Chorwacja: Stevanović, Alilović - Marić, Duvnjak, Kopljar, Gojun, Horvat, Karacić, Strlek, Cupić, Kovacević, Mamić, Sebetić, Sliskovic, Brozović.

Białoruś:
Soldatenko, Kiszow - Browka, Kulesz, Babiczew, Chadkiewicz, Zajcew, Puchowski, Rutenka, Nikulenkow, Szyłowicz, Pocykailik, Jurynok, Baranow, Prakapenia, Titow.

W drugim spotkaniu tej grupy Islandia zmierzy się z Norwegią (18.00, transmisja - Polsat Sport News).

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!