Euro 2016: Gajić nie pomógł Słowenii. Wygrana Szwecji po ciężkim boju

Piłka ręczna

Szwecja nie zawiodła swoich fanów i zgodnie z planem wygrała ze Słowenią w drugim spotkaniu grupy C. Mecz nie był jednak spacerkiem dla zawodników ze Skandynawii. Mimo wysokiego prowadzenia do przerwy, Szwedzi roztwonili przewagę i zapewnili swoim fanom emocjonującą drugą częsć meczu. Koniec końców "Trzy Korony" wygrały 23:21.

Niewątpliwie faworytem spotkania pomiędzy Szwecją, a Słowenią byli szczypiorniści ze Skandynawii. Przemawiał za nimi fakt, iż zdobyli najwięcej tytułów europejskiego czempionatu. Doliczając do tego cztery złota mistrzostw świata oraz kilka medali igrzysk olimpijskich, można było przewidywać końcowy wynik. Dla Słoweńców największym sukcesem było drugie miejsce w Europie, na mistrzostwach w 2004. Obie reprezentacje spotkały się już podczas eliminacji do turnieju w Polsce. Najpierw wygrali Szwedzi, a w rewanżu padł remis.

Euro 2016: Końcówka zadecydowała! Dania lepsza od Rosji

Początek spotkania to gra bramka za bramkę. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 14. min. Wtedy to Szwedzi odskoczyli na dwa oczka. Chwilę potem na tablicy wyników widniał rezultat 7:4. "Trzy Korony" stopniowo powiększała przewagę. Słoweńcy nie mogli poradzić sobie z twardą, skandynawską obroną, a jeżeli już sforsowali defensywę to na posterunku był dobrze dysponowany Mattias Andersson. Pierwsza połowa zakończyła się wysokim wynikiem 16:9 dla podopiecznych duetu Ola Lindgren - Staffan Olsson, a najwięcej bramek zdobyła gwiazda szwedzkiej reprezentacji Niclas Ekberg.

Drugą połowę lepiej zaczęli Słoweńcy, którzy doprowadzili do stanu 18:14. Szwedzi zareagowali biorąc czas, lecz na niewiele się to zdało, gdyż rywale z czasem zbliżyli się na odległość dwóch bramek (19:17). Zapowiadało to emocjonującą końcówkę. Wreszcie zawodnicy trenera Veselina Vujovcia dopięli swego i doprowadzili do wyrównania 20:20. Końcową próbę nerwów lepiej wytrzymali Szwedzi, którzy wygrali 23:21. Słoweńcy mogli wyrównać na 20 sekund przed końcem, lecz po raz kolejny bohaterem okazał się Andersson, który został również wybrany zawodnikiem meczu. Szwecja podwyższyła i tym samym pozbawiła marzeń przeciwników.

Szwecja – Słowenia 23:21 (16:9)

Najwięcej bramek: dla Szwecji - Niclas Ekberg 4, Jonas Kallman, Lukas Nilsson i Andreas Cederholm po 3; dla Słowenii - Matej Gaber 5, Dragan Gaijc 4.

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!