EHF Euro 2016: Norwegia sprawiła niespodziankę i pokonała Chorwację!

Piłka ręczna

Norwegia pokonała niespodziewanie Chorwację 34:31, dzięki czemu wszystkie drużyny w grupie B EHF Euro 2016 mają na swoim koncie po dwa punkty. Obie drużyny stworzyły znakomite widowisko!

Ten mecz miał ogromne znaczenie dla Norwegów, którzy przegrali z Islandczykami na początek EHF Euro 2016. Początek wskazywał, że znów czeka ich ciężka przeprawa. Już w 11. minucie Chorwaci prowadzili czterema bramkami i wydawało się, że będą spokojnie kontrolować przebieg gry. Pomimo tego waleczni "Wikingowie" się nie poddali, lecz zaczęli odrabiać straty. Chociaż momentami na tablicy wyników widniał remis, to ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem Chorwatów 17:16.

Karabatić jak Siódmiak? Trochę mu jednak brakuje!

Przełomowym momentem tego spotkania była 32. minuta, kiedy Norwegowie zdobyli bramkę na 18:17. Było to ich pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu! Duża w tym zasługa bramkarza Espena Christiansena, który kilka razy zatrzymał strzały rywali. Z czasem Chorwaci jednak wzięli się w garść i znów szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. W końcówce Norwegowie odskoczyli jednak na trzy bramki i dowieźli taką przewagę do końca.

To nie był dzień dla skrzydłowych Vive Targi Kielce, czyli Ivana Cupicia i Manuela Strleka. W spotkaniu z Białorusią obaj zdobyli 14 bramek. Tym razem nie byli tak skuteczni. W sumie pięciokrotnie skierowali piłkę do bramki.

Norwegia - Chorwacja 34:31 (16:17)

Norwegia: Christensen, Erevik - Sagosen 3, Kristensen, Hykkerud 1, Myrhol, Overby, Mamelund 1, Tonnesen 5/1, Jondal 1, Bjornsen 8/3, Lindboe, Gullerud 1, O'Sullivan 1, Reinking 5, Hansen 6

Chorwacja: Stevanović, Alilović - Marić 4, Duvnjak 7, Kopljar 2, Gojun, Horvat 5/4, Karacić 1, Strlek 2, Cupić 3, Kovacević, Mamić 1, Sebetić, Slisković 1, Cindrić 2, Brozović 1

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!