EHF Euro 2016: Sensacja! Rutenka i spółka pokonali Islandię!

Piłka ręczna

Szczypiorniści Białorusi sensacyjnie pokonali w drugim meczu EHF Euro 2016 Islandię 39:38! Sytuacja w grupie B jest teraz bardzo skomplikowana. Chorwacja, Islandia, Norwegia i Białoruś mają po dwa punkty!

Islandczycy nie wykorzystali doskonałej szansy na awans. Bohaterami kadry Jurija Szewcowa: Siarhiej Rutenka i Boris Puchowski.

Jak zagramy z Macedonią? Analiza eksperta (WIDEO)

W niedzielne popołudnie wszystko przemawiało za Islandią. Nie dość, że wygrała swoje pierwsze spotkanie z Norwegią 26:25 przy porażce 21:27 Białorusi z Chorwacją, to jeszcze w 10 ostatnich spotkaniach z naszymi wschodnimi sąsiadami zwyciężyła aż pięć razy.

Od początku grę Białorusi napędzał Siarhiej Rutenka. Rozgrywający FC Barcelona był bardzo dynamiczny, wielokrotnie zmieniał ciężar gry z wykorzystaniem skrzydeł. Ogólnie drużyna Jurija Szewcowo grała dość szeroko. Świetnie na obu flankach spisywali się Maksimowie: Baranow i Babiczew.

Po 10 minutach Białorusini jakby opadli z sił. Islandczycy nie napotykali ze strony ich defensywy większego oporu. Po kwadransie było już 11:8, a Rutenka i Boris Puchowski zmarnowali po rzucie karnym. Puchowski, choć bardzo aktywny, zmarnował też chyba z tuzin innych sytuacji. To m.in. za sprawą tej rażącej nieskuteczności, pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Islandii 18:17.

Wynik jak na 30 minut bardzo wysoki. Obie drużyny miały wyraźne problemy w defensywie.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza forma Puchowskiego. Białorusin po 40. minutach gry miał już na koncie aż siedem bramek. W 46. minucie jego zespół w końcu objął prowadzenie - było 29:28.

Sama końcówka niesamowicie zacięta. W 57. minucie 37:36. Rutenka rzuca gola za golem - 75 procent skuteczności. Mecz kończy się wynikiem 39:38. Prawdziwa strzelanina! Autorem 11 bramek - Boris Puchowski. Bezapelacyjnie MVP tego spotkania. Sytuacja w grupie B nieco się komplikuje. Ale to dla nas bardzo dobrze - jeśli Białoruś awansuje, w kolejnej rundzie, o ile oczywiście i my awansujemy, będzie nam dużo łatwiej.

Białoruś - Islandia 39:38 (17:18)

Białoruś: Soldatenko, Kiszow - Browka, Kulesz 2, Babiczew 3, Chadkiewicz, Zajcew, Puchowski 11/2, Rutenka 8, Nikulenkow, Szyłowicz 3, Pocykailik, Jurynok 3, Baranow 7, Prakapenia, Titow

Islandia: Gustavsson, Edvarsson - Svavarsson 3, Palmarsson 4, Karason, Hallgrimsson 3, Atlason 3, Sigurdsson 5/2, Gudjonsson 4, Gudmundsson, A. Gunnarsson 5, Petersson 6, R. Gunnarsson 4, Sigurmannsson, B. Gunnarsson, Helgason

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!