Polska i Macedonia przystąpią do niedzielnego meczu w zupełnie innych nastrojach. To biało-czerwoni lepiej rozpoczęli Euro 2016. Po prawdziwym thrillerze pokonali Serbię 29:28. Nasi rywale na dzień dobry musieli natomiast uznać wyższość Francji, przegrywając 23:30.

 

Polska - Macedonia na żywo!

 
Drugi mecz wcale nie będzie łatwiejszy dla Michała Jureckiego i spółki. Będą musieli przede wszystkim znaleźć sposób na zneutralizowanie największej gwiazdy Macedończyków, czyli Kiryła Łazarowa. Gracz FC Barcelona pokazał jak jest groźny, zdobywając dziewięć bramek w spotkaniu z "Trójkolorowymi". Sławomir Szmal i Piotr Wyszomirski mogą być pewni, że 35-latek będzie próbował ich pokonać za każdym razem, gdy tylko znajdzie się w dogodnej sytuacji do oddania rzutu.
 
- Nie chcę go zezłościć. To bardzo dobry piłkarz. Jeden z najbardziej znanych. Lubię oglądać go w grze, mówiłem to już wcześniej. Ale jeśli mówiąc to, robię coś złego mojemu zespołowi, to nie chcę pracować w ten sposób - stwierdził selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z Polsatsport.pl.
 
Transmisja meczu Polska - Macedonia w Polsacie i Polsacie Sport. Początek o godzinie 20:00. Spotkanie będą komentować Tomasz Włodarczyk i Wojciech Nowiński.