Powrót Gortata nie pomógł Wizards. Minimalna porażka Czarodziejów

Marcin Gortat zdobył 18 punktów i miał 11 zbiórek, ale jego Washington Wizards w sobotnim meczu koszykarskiej ligi NBA przegrali u siebie z Boston Celtics 117:119. Polak, wracający do gry po wyleczeniu infekcji kolana, uzyskał 18. double-double w sezonie.

O porażce gospodarzy przesądziła podkoszowa akcja Jae Crowdera po podaniu Marcusa Smarta na 3,9 s przed końcem spotkania. W odpowiedzi rozgrywający gospodarzy John Wall przekozłował całe boisko, zdążył oddać rzut spod tablicy, ale chybił. Dobitka Brazylijczyka Nene była celna, jednak wykonana już po upływie czasu gry.

Porażka drużyny Waczyńskiego. 16 punktów Polaka

To już trzecia w sezonie porażka „Czarodziejów” z „Celtami”. Wcześniej dwukrotnie wysoko przegrali z Bostonie 98:118 i 78:111. Marcin Gortat w bardzo dobrej dyspozycji wrócił do gry po trzymeczowej przerwie spowodowanej infekcją kolana. Był drugim strzelcem zespołu i najlepiej zbierającym spotkania. Rozpoczął mecz w wyjściowej piątce, grał 36 minut, trafił dziewięć z 14 rzutów z gry, miał siedem zbiórek w ataku i cztery w obronie, asystę, przechwyt, dwa bloki, stratę i cztery faule.

Dobra gra łodzianina i znakomita lidera Wizards Walla nie dała jednak sukcesu zespołowi, który wygrał cztery poprzednie spotkania w lidze. Wall zdobył 36 punktów, miał 13 asyst oraz po siedem zbiórek i przechwytów. Jared Dudley dodał 15 pkt dla gospodarzy, którzy wystąpili m.in. bez odpoczywającego Bradleya Beala i kontuzjowanego Otto Portera.

W zwycięskim zespole wyróżnili się rozgrywający Isaiah Thomas – 32 pkt (w tym 15/16 z wolnych), Crowder – 22 oraz Jared Sullinger – 14 i dziewięć zbiórek. Z bilansem 19 zwycięstw i 20 porażek koszykarze z Waszyngtonu zajmują 10. miejsce w Konferencji Wschodniej.

Meczem z Celtics rozpoczęli najdłuższą w sezonie serię pięciu spotkań na własnym parkiecie. W kolejnych ich rywalami będą Portland Trail Blazers (poniedziałek), Miami Heat (środa), Utah Jazz (sobota) i ponownie Boston (poniedziałek).