PŚ w biegach: Szwedki i Włosi najlepsi w sprincie drużynowym

Stina Nilsson i Ida Ingemarsdotter z pierwszej sztafety Szwecji wygrały w niedzielę sprint drużynowy techniką dowolną w Pucharze Świata w biegach narciarskich w słoweńskiej Planicy. Wśród mężczyzn triumfowali Włosi. Polacy zajęli 20. miejsce.

Drugie miejsce w rywalizacji kobiet zajęła pierwsza ekipa Norwegii w której walczyły Heidi Weng i Astrid Jacobsen, a trzecie pierwszy zespół Niemiec w składzie Sandra Ringwald i Hanna Kolb.

PŚ w biathlonie: Polki ósme w sztafecie, triumf Ukrainek

W finale Norweżki prowadziły przez większą część dystansu, na 1,2 km przed metą miały jedną sekundę przewagi nad Szwedkami. W końcówce jednak zachowały więcej sił i na mecie wyprzedziły rywalki z Norwegii o 3,51. Niemki straciły do Szwecji 8,84. Polki nie startowały. Justyna Kowalczyk zrezygnowała ze startów w Planicy oraz przyszłotygodniowych w Novym Mescie. Trenuje we Włoszech i w planach ma rywalizację w dwóch maratonach narciarskich.

W Słowenii nie pojawiło się wielu czołowych zawodników, którzy postanowili odpocząć po wymagającym cyklu Tour de Ski. Na starcie zabrakło m.in. prowadzących w klasyfikacji generalnych Norwegów - Therese Johaug i Martina Johnsruda Sundbyego.

Wśród mężczyzn triumfowali Włosi z pierwszego zespołu tego kraju, biegnący w składzie Dietmar Noeckler i Federico Pellegrino. Wyprzedzili o 1,79 pierwszy zespół Francji i o 2,41 drugi zespół "Trójkolorowych".

W finale rywalizacji sztafety sprinterów mężczyzn nie było Polaków, gdyż Jan Antolec i Maciej Staręga odpadli w półfinale, zajmując w nim 10. miejsce. Zwyciężył drugi zespół Francji.