EHF Euro 2016: Piąta drużyna Europy za burtą! Chorwacja upokorzyła Islandię!

Piłka ręczna

Chorwacja rozgromiła Islandię aż 37:28 w ostatnim meczu EHF Euro 2016 i to ona zagra z Polską w drugiej fazie grupowej. Wysoka porażka Islandczyków premiuje do kolejnej rundy także Białorusinów, którzy przegrali wcześniej z Norwegią 27:29. Przypomnijmy, że Islandia to nadal piąta drużyna Europy, która przed dwoma laty na mistrzostwach w Danii pokonała Polskę 28:27 właśnie w meczu o piąte miejsce. Sensacja? Zdecydowanie.

Ciąg dalszy i zarazem koniec emocji w szalonej grupie B przypadł na starcie Chorwacji z Islandią. Przed tym meczem pewna awansu do kolejnej fazy była tylko Norwegia. Białoruś wciąż czekała.

Karol Wielki! Znakomita gra Bieleckiego przeciwko Francji (WIDEO)

Tak Chorwacja, jak Islandia miały na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Największą niespodzianką było oczywiście potknięcie Chorwacji z Norwegią (31:34), która przed turniejem uchodziła za faworyta tej grupy. W pierwszej połowie meczu z Islandią nie pozostawiła jednak najmniejszych wątpliwości. Po 30 minutach było już 19:10!

Taki rezultat oczywiście eliminował Islandczyków z turnieju, ale po przerwie wcale nie było lepiej! W 40. minucie, przy wyniku 27:14, Ivan Cupić i Manuel Strlek z Vive Tauronu Kielce, mieli na swoim koncie, kolejno: pięć oraz cztery bramki. Wraz jeszcze z Marino Mariciem (również pięć trafień) byli najlepiej punktującymi zawodnikami zespołu.

Przez Islandczyków przemawiała frustracja. Do 50. minuty byli karani aż pięciokrotnie! I choć w 50. minucie pierwszą bramkę w turnieju zdobył bramkarz - Bjorgvin Pall Gustavsson wykorzystał stratę Chorwatów i rzucił przez całe boisko - choć w pewnym momencie przewaga stopniała do ośmiu trafień, finalnie Chorwacja wygrała 37:28 i to ona zagra z Polską w drugiej fazie grupowej. MVP meczu został Marino Marić, który zanotował osiem trafień.

Chorwacja - Islandia 37:28 (19:10)

Chorwacja: Stevanović, Alilović - Marić 8, Duvnjak 2, Kopljar 3, Gojun 1, Horvat 4/2, Karacić 1, Strlek 6, Cupić 4, Kovacević, Mamić 2, Sebetić 2, Slisković 2, Cindrić, Brozović 2

Islandia: Gustavsson 1, Edvarsson - Svavarsson 1, Palmarsson, Karason 1, Hallgrimsson, Atlason 2, Sigurdsson 6, Gudjonsson 3/2, Gudmundsson 2, A. Gunnarsson 6/4, Petersson 3, R. Gunnarsson 1, Sigurmannsson 1, B. Gunnarsson 1, Helgason

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!