Coppa Italia: Juventus ostatnim półfinalistą

Juventus dołączył do grona półfinalistów rozgrywek Coppa Italia. Zespół Massimiliano Allegriego w ćwierćfinałowym meczu pokonał na wyjeździe Lazio Rzym 1:0 po golu Stephan Lichtsteiner. O awans do finału Stara Dama zmierzy się z Interem Mediolan.

Jedyną bramkę w Rzymie zdobył w 66. minucie Szwajcar Stephan Lichtsteiner. Oba zespoły spotkały się w finale poprzedniej edycji - wówczas również lepsza była ekipa z Turynu (2:1 po dogrywce). Mistrzowie Italii kontynuują świetną serię - w ekstraklasie wygrali 10 ostatnich meczów.

Napoli odpadło z Pucharu Włoch. Zabójcza końcówka Interu

Turyńczycy od pierwszych minut mieli optyczną przewagę, ale udokumentowali ją golem dopiero w 65. minucie. Bohaterem Starej Damy został Stephane Lichtsteiner, który zdobył zwycięską bramkę. W końcówce Lazio przyparło Juve do muru, jednak ostatecznie nic z tego nie wynikało. Juventus starał się kontrować wydarzenia boiskowe, ale nie forsując tempa. Dopiero w doliczonym czasie gry Paulo Dybala oraz Mario Mandzukić byli bliscy podwyższenia wyniku.

We wcześniejszych ćwierćfinałach Pucharu Włoch Inter wygrał na wyjeździe z Napoli 2:0, trzecioligowa Alessandria pokonała na wyjeździe drugoligowy zespół ASD Spezia 2:1, a Milan okazał się lepszy u siebie od Carpi, zwyciężając 2:1. Pierwsze spotkania półfinałowe Pucharu Włoch (w tej fazie jest mecz i rewanż) zostaną rozegrane 26-27 stycznia, a rewanże dopiero 1-2 marca.

Lazio Rzym - Juventus Turyn 0:1 (0:0)

Bramki: Lichtsteiner (67')

Lazio: Berisha - Konko (73' Anderson), Mauricio (62' Hoedt), Bisevac, Radu - Milinković-Savić, Biglia, Lulić - Candreva, Klose (82' Matri), Keita

Juventus: Neto - Caceres, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner (80' Cuadrado), Sturaro, Marchisio, Pogba, Sandro - Zaza (90' Dybala), Morata (75' Mandzukić)