EHF Euro 2016: Zwycięstwo Hiszpanów po niezwykle zaciętym boju

Piłka ręczna

W meczu kończącym fazę wstępną Euro 2016 w piłce ręcznej Hiszpanie po bardzo wyrównanym meczu pokonali Szwedów 24:22. Obie drużyny miały przed spotkaniem zapewniony awans do kolejnej fazy turnieju, walczyły jednak o zajęcie pierwszego miejsca w grupie C i punkty dające lepszą pozycję wyjściową w dalszej części turnieju..

Podczas tego turnieju obu ekipom zdarzały się potknięcia. Szwecja nie błyszczała w poprzednich meczach: z trudem wygrała ze  Słowenią, a z Niemcami poniosła porażkę. Hiszpanie niespodziewanie zaledwie zremisowali ze Słowenią. Wcześniej jednak zdołali pokonać Niemców. Wyrównane boje pomiędzy tymi drużynami świadczyły o tym, że grupa C nie przez przypadek nazywana była "grupą śmierci" EHF Euro 2016.

EHF Euro 2016: Rosja pewnie ograła Czarnogórę

Szwedzi wyszli na prowadzenie juz w pierwszej minucie spotkania, jednak natychmiast zostali skontrowani przez Hiszpanów. Kilka minut później znowu objęli prowadzenie, by po chwili stracić bramkę. Ten scenariusz powtarzał się. Cios za cios, akcja za akcję. Świetnie spisywali się bramkarze obu drużyn, dlatego po 15. minutach gry było 4:4. W końcówce pierwszej połowy Hiszpanom udało się odskoczyć rywalom na trzy-cztery bramki (11:7, 12:9), tuż przed przerwą rzut karny skutecznie wykonał Niclas Ekberg, ustalając wynik tej części gry na 12:10.

Do 40. minuty Hiszpanom udawało się utrzymywać przewagę dwóch lub więcej bramek, ale Szwedzi nie dawali za wygraną. Starali się gonić wynik, z każdą minutą opadali jednak z sił. Na domiar złego łapali kary, a Hiszpanie nie zwalniali tempa. Na 4. minuty przed końcem prowadzili pięcioma bramki. Wtedy Szwedzi wrócili do gry i rzucili 4 bramki w 4 minuty, ale to było za mało. Trafienie Valero Rivery na pół minuty przed końcem przesądziło o zwycięstwie Hiszpanów.

Hiszpania – Szwecja 24:22 (12:10)

Najwięcej bramek: Valero Rivera 9, Julen Aguingalde 4 (Hiszpania); Johan Jakobsson i Viktor Ostlund po 4 (Szwecja).

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!