Dreszczowiec w drugim secie meczu Cucine Lube Civitanova - PGE Skra Bełchatów! (WIDEO)

Siatkarze Cucine Lube Civitanova pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:0 w spotkaniu piątej kolejki Ligi Mistrzów. Mimo, że podopieczni trenera Miguela Falaski pojechali do Włoch bardzo osłabieni, zdołali nawiązać walkę z rywalami, szczególnie w drugim secie, zakończonym wynikiem 33:31. Zobacz wideo.

Skra Bełchatów pojechała do Włoch w mocno osłabionym składzie, bez chorych Mariusza Wlazłego i Karola Kłosa oraz kontuzjowanego Michała Winiarskiego. Skrę zdziesiątkował wirus grypy żołądkowej, reszta siatkarzy spędziła sporo czasu pod kroplówkami i w tej sytuacji nikt nie oczekiwał od siatkarzy z Bełchatowa cudów w starciu z silną, włoską drużyną. Podopieczni Miguela Falaski przegrali co prawda 0:3, ale w drugiej odsłonie stoczyli z gospodarzami dramatyczny bój.

Liga Mistrzów: Zdziesiątkowana Skra poległa we Włoszech

Na pierwszej przerwie technicznej drugiego seta Włosi prowadzili 8:3, bełchatowianie w środkowej części tej partii zdołali odrobić straty (15:15). Goście pierwsi mieli piłkę setową (23:24), Włosi wyrównali, a rywalizacja na przewagi miała niezwykle zacięty i emocjonujący przebieg. Wojnę nerwów 33:31 wygrali gospodarze, a decydujący punkt zdobył Dragan Stanković.

Końcówka drugiego seta w załączonym materiale wideo.