Cupić o Polsce: To świetny zespół i faworyt do wygrania grupy

Piłka ręczna

Ivan Cupić i jego koledzy znakomicie rozpoczęli drugą fazę EHF EURO 2016, wygrywając z Macedonią 34:24. Kolejne mecze, tym razem z Francją i Polską, będą o wiele trudniejsze. - Polska ma wspaniały zespół, wasi kibice są wspaniali. Z takim wsparciem na trybunach i pewną grą można wygrać z każdym - stwierdził skrzydłowy Vive Tauronu Kielce.

Szymon Rojek: Macedonia nie raz na tym turnieju pokazała, że jest niewygodnym przeciwnikiem, ale wam udało sie wygrać aż dziesięcioma bramkami i to był dla was chyba łatwy mecz?

Ivan Cupić: To nie do końca tak. Pierwsza połowa była wyrównana. Udawało nam się utrzymywać przewagę, ale cały czas musieliśmy być mocno skoncentrowani, aby jej nie roztrwonić. Dobrze spisywał się nasz bramkarz, który obronił kilka ciężkich piłek. W drugiej połowie Macedonia opadła z sił i grało nam się łatwiej. Teraz przed nami dwa najtrudniejsze mecze, z Polską i Francją. Zobaczymy, co się stanie.

Już w sobotę gracie z Francją. Jak sądzisz, jakie są wasze szanse na zwycięstwo w tym meczu?

Francuzi będą zdecydowanymi faworytami w tym meczu, ale my się nie boimy. Będziemy walczyć. Ważne będzie pierwsze dziesięć minut. Musimy być skoncentrowani i nie popełniać błędów w obronie. Mamy kilka dni na odpoczynek przed tym meczem, przygotujemy się najlepiej jak możemy.

Czy byłeś zaskoczony, że twoi koledzy z Kielc w barwach reprezentacji Polski tak wysoko wygrali z Francją?

Nie, nie byłem zaskoczony. Polska ma wspaniały zespół, wasi kibice są wspaniali. Z takim wsparciem na trybunach i pewną grą można wygrać z każdym.

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!