PŚ w biathlonie: Gwizdoń i Hojnisz w drugiej "10" na inaugurację zawodów

Magdalena Gwizdoń zajęła 12., a Monika Hojnisz 13. miejsce w inauguracyjnych zawodach szóstej rundy biathlonowego Pucharu Świata w Anterselvie. W sprincie na 7,5 km najlepsza była Rosjanka Olga Podczufarowa, a jej rodaczka Jekaterina Jurłowa uzyskała trzeci czas.

Obie Rosjanki nie myliły się w czwartek na strzelnicy, ale tą drugą wyprzedziła dobrze spisująca się w tym sezonie Włoszka Dorothea Wierer, która spudłowała raz.

PŚ w biathlonie: Teraz czas na Anterselvę

23-letnia Podczufarowa wygrała zawody PŚ po raz pierwszy w karierze. Dotychczas jej największym sukcesem było trzecie miejsce, które zajęła w grudniu w Pokjuce.

Po jednym błędzie miały także Gwizdoń, Hojnisz i sklasyfikowana na 26. pozycji Krystyna Guzik. Znów nie powiodło się za to Weronice Nowakowskiej, która nie potrafi odnaleźć formy z poprzedniego sezonu. Przed rokiem wywalczyła dwa medale mistrzostw świata i była najlepsza spośród reprezentantek Polski.

Tym razem Nowakowska oddała cztery niecelne strzały na 10 - nie zdobyła punktów i nie zakwalifikowała się do sobotniego biegu na dochodzenie, plasując się na 63. miejscu.