Drugi piątkowy mecz EHF Euro 2016 Szwecja - Rosjan od samego początku był niezwykle wyrównany i zwiastował ogromne emocje. Obie ekipy wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności i stworzyły kapitalne widowisko.

EHF Euro 2016: Niemiecki walec rozjechał węgierskie marzenia

Pierwsza połowa zakończyła się remisem (15:15). Zarówno ekipa Trzech Korona, jak i zespół Sbornej nie pozwolił przeciwnikowi odskoczyć na kilka bramek. I jedni i drudzy robili wszystko, żeby nie zejść na przerwę przy niekorzystnym rezultacie.

Po stronie Skandynawów najskuteczniejszy był Johan Jakobsson, ale największą furorę robiły akcje i efektowne rzuty Timura Dibirowa. To właśnie lewoskrzydłowy grający na co dzień w Vardarze Skopje, jak przystało na kapitana był prawdziwym liderem Sbornej.

Obraz gry w drugiej odsłonie nie uległ zmianie. Oglądając oba zespoły w akcji odnosiło się wrażenie, że mecz po przerwie był jeszcze bardziej zacięty. W tej rywalizacji było praktycznie wszystko, czego kibice handballu mogą sobie życzyć. Atomowe rzuty, piękne wkrętki, ale również obronione rzuty karne przez weterana szwedzkiej piłki ręcznej Mattiasa Anderssona i jego vis a vis Wiktora Kirejewa.

W końcówce prawdziwy horror przeżywali szwedzcy kibice. Skandynawowie na dwie minuty przed końcem przegrywali 26:28 i wydawało się, że tylko kataklizm może odebrać Sbornej wygraną. Szwedzi udowodnili, że są ekipą, która gra do końca. Reprezentacja Trzech Koron przeprowadziła dwie zabójcze akcje, a decydujący o remisie rzut oddał niezawodny Johan Jakobsson na dziesięć sekund przed końcem. Jakobsson zdobył łącznie dziewięć bramek. Po stronie Rosjan najskuteczniejszy był Dibirow.

Rosja - Szwecja 28:28 (15:15)

Najwięcej bramek: Timur Dibirow 7, Dmitrii Żitnikow 4 - Johan Jakobsson 9, Jonas Kallman 5, Viktor Ostlund 4

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!