EHF Euro 2016: Szwecja zremisowała z Rosją rzutem na taśmę

Piłka ręczna

Po wyrównanej, pięknej walce Szwecja zremisowała 28:28 z Rosją. Obie ekipy w swoim pierwszym meczu drugiej fazy grupowej EHF Euro 2016 podzieliły się punktami, ale Sborna może odczuwać wielki niedosyt. Na dwie minuty przed końcem Rosjanie prowadzili dwiema bramkami, ale mimo to nie sięgnęli po wygraną.

Drugi piątkowy mecz EHF Euro 2016 Szwecja - Rosjan od samego początku był niezwykle wyrównany i zwiastował ogromne emocje. Obie ekipy wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności i stworzyły kapitalne widowisko.

EHF Euro 2016: Niemiecki walec rozjechał węgierskie marzenia

Pierwsza połowa zakończyła się remisem (15:15). Zarówno ekipa Trzech Korona, jak i zespół Sbornej nie pozwolił przeciwnikowi odskoczyć na kilka bramek. I jedni i drudzy robili wszystko, żeby nie zejść na przerwę przy niekorzystnym rezultacie.

Po stronie Skandynawów najskuteczniejszy był Johan Jakobsson, ale największą furorę robiły akcje i efektowne rzuty Timura Dibirowa. To właśnie lewoskrzydłowy grający na co dzień w Vardarze Skopje, jak przystało na kapitana był prawdziwym liderem Sbornej.

Obraz gry w drugiej odsłonie nie uległ zmianie. Oglądając oba zespoły w akcji odnosiło się wrażenie, że mecz po przerwie był jeszcze bardziej zacięty. W tej rywalizacji było praktycznie wszystko, czego kibice handballu mogą sobie życzyć. Atomowe rzuty, piękne wkrętki, ale również obronione rzuty karne przez weterana szwedzkiej piłki ręcznej Mattiasa Anderssona i jego vis a vis Wiktora Kirejewa.

W końcówce prawdziwy horror przeżywali szwedzcy kibice. Skandynawowie na dwie minuty przed końcem przegrywali 26:28 i wydawało się, że tylko kataklizm może odebrać Sbornej wygraną. Szwedzi udowodnili, że są ekipą, która gra do końca. Reprezentacja Trzech Koron przeprowadziła dwie zabójcze akcje, a decydujący o remisie rzut oddał niezawodny Johan Jakobsson na dziesięć sekund przed końcem. Jakobsson zdobył łącznie dziewięć bramek. Po stronie Rosjan najskuteczniejszy był Dibirow.

Rosja - Szwecja 28:28 (15:15)

Najwięcej bramek: Timur Dibirow 7, Dmitrii Żitnikow 4 - Johan Jakobsson 9, Jonas Kallman 5, Viktor Ostlund 4

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!