PlusLiga: Cuprum rozgromiło Politechnikę

W spotkaniu 14. kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin pewnie wygrali z AZS Politechniką Warszawską 3:0. Siatkarze ze stolicy jedynie w drugim secie zdołali nawiązać wyrównaną walkę z gospodarzami, pozostałe odsłony miały bardzo jednostronny przebieg.

Obie drużyny nie najlepiej rozpoczęły rok. Siatkarze Cuprum Lubin przegrali 0:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i choć w 13. kolejce pokonali 3:2 Cerrad Czarnych Radom, zostali wyprzedzeni w tabeli przez jastrzębski Węgiel i to jastrzębianie, kosztem ekipy z Lubina, zagrają w turnieju finałowym Pucharu Polski. Podopieczni Jakuba Bednaruka w styczniu nie zdobyli jeszcze punktów, przegrali 1:3 z Łuczniczką Bydgoszcz i 0:3 z AZS Częstochowa. W pierwszej kolejce (30.10), w spotkaniu obu ekip Politechnika wygrała we własnej hali 3:2

Premierowa odsłona rozpoczęła się od miażdżącej przewagi gospodarzy, którzy rozpoczęli od serii czterech wygranych akcji (asem serwisowym na 3:0 popisał się Marcin Możdżonek). Serię lubinian przerwał co prawda Guillaume Samica, ale była to jedyna wygrana przez "Inżynierów" akcja przed pierwszą przerwą techniczną (8:1). Trener Jakub Bednaruk próbował rotować składem, ale nie przynosiło to większych rezultatów. Goście mieli problemy z przyjęciem, mylili się w ataku, w efekcie w środkowej części seta siatkarze Cuprum jeszcze powiększyli zaliczkę (16:4). W końcówce tej odsłony, pewni zwycięstwa siatkarze Cuprum pozwolili rywalom odrobić kilka punktów, dzięki czemu ekipa ze stolicy przekroczyła wstydliwą granicę dziesięciu oczek. Ostatecznie gospodarze wygrali tę partię 25:13.

PlusLiga: Siatkarze AZS Politechniki nie dojechali na mecz?

Drugi set miał zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Podopieczni Gheorghe Cretu znów rozpoczęli od wysokiej przewagi (8:4), którą powiększali w środkowej części seta, ale w końcówce goście zaczęli odrabiać straty. Skutecznie grał Paweł Mikołajczak i przewaga lubinian stopniała do dwóch punktów (22:20). Gdy wydawało się, że coś się jeszcze może w tym secie wydarzyć, gospodarze błyskawicznie zamknęli dyskusję. Marcus Bohme zaatakował z krótkiej, dwa asy serwisowe dołożył Keith Pupart i Cuprum prowadziło już 2:0 w setach.

Trzecia partia, podobnie jak pierwsza, również zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy. Lubinianie szybko wypracowali sobie przewagę (6:2, 12:6) i kontrolowali przebieg seta. Po skutecznym bloku Marcusa Bohme prowadzili na drugiej przerwie 16:9. W końcówce skuteczny atak Keitha Puparta dał siatkarzom Cuprum piłkę meczową (24:15), a spotkanie atakiem po skosie zakończył Mateusz Malinowski. MVP: Wojciech Włodarczyk.

Cuprum Lubin – AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:13, 25:20, 25:16)

Cuprum: Wojciech Włodarczyk, Marcin Możdżonek, Mateusz Malinowski, Keith Pupart, Marcus Bohme, Grzegorz Łomacz - Paweł Rusek (libero) – Maciej Gorzkiewicz.

AZS Politechnika: Łukasz Łapszyński, Przemysław Smoliński, Paweł Zagumny, Guillaume Samica, Bartłomiej Lemański, Michał Filip – Maciej Olenderek (libero) – Jakub Radomski, Paweł Mikołajczak, Jakub Kowalczyk, Krzysztof Wierzbowski.

***

W drugim piątkowym spotkaniu po przeciwnych stronach siatki znaleźli się ojciec i syn De Rocco. Jason - to przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, a Stelio został w styczniu trenerem MKS. Zajmujący szóste miejsce w ligowej tabeli jastrzębianie pewnie pokonali zamykającą tabelę ekipę z Będzina. MVP: Michał Masny.

Jastrzębski Węgiel - MKS Będzin 3:1 (25:16, 25:22, 22:25, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Damian Boruch, Jason Derocco, Michał Masny, Maciej Muzaj, Alexander Shafranovich, Wojciech Sobala - Jakub Popiwczak (libero) - Konrad Formela, Adrian Mihułka, Patryk Strzeżek

MKS: Viaceslaw Batchkala, Mariusz Gaca, Michał Kamiński, Tijmen Laane, Jakub Oczko, Michał Żuk - Bartosz Kaczmarek (libero) - Maciej Pawliński, Harrison Peacock, Jakub Peszko, Mateusz Piotrowski, Paweł Stysiał, Sebastian Warda.

Pozostałe mecze kolejki:

2016-01-23: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Czarni Radom (14.45; transmisja - Polsat Sport, Polsat Sport News)
2016-01-23: PGE Skra Bełchatów - Effector Kielce (15.00)
2016-01-23: Asseco Resovia Rzeszów - AZS Częstochowa (17.00)
2016-01-23: Łuczniczka Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn (17.00)
2016-03-18: Lotos Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała.