Na każdym wielkim turnieju musi przydarzyć się słabszy mecz. Dla naszej reprezentacji tym momentem była potyczka z Norwegią. Jesteśmy w stanie wygrać z Białorusią i Chorwacją. Półfinał wciąż jest w naszym zasięgu – stwierdził asystent Rafała Kuptela w Gwardii Opole.

 

EHF Euro 2016: Norweskie media mile zaskoczone postawą swej drużyny

 

Początek meczu przebiegał po naszej myśli. Zwłaszcza gra skrzydłami i z kontrataku dobrze funkcjonowała. Skandynawowie zaczęli dość nerwowo i popełniali sporo błędów, ale potrafili się pozbierać. Jeśli chodzi o indywidualności w naszym zespole, to w końcówce spotkania do walki poderwali nas Michał Jurecki i Karol Bielecki. Obaj zdobyli aż dziewiętnaści  bramek – powiedział członek sztabu szkoleniowego opolskiej Gwardii.

 

Hansen był prawdziwym liderem norweskiej ekipy. Oddał kilka kapitalnych rzutów z dalszej odległości. Najładniejszą bramkę w całym meczu zdobył Tonnesen, który pokonał Sławomira Szmala przy stanie 27:28. Na dodatek był to bardzo ważny, jak nie kluczowy rzut dla rywalizacji obu zespołów – analizował Skórski.

 

Analiza eksperta po meczu Polska - Norwegia w załączonym materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!