Fantastyczny comeback Szwedów w bitwie o Skandynawię! (WIDEO)

Piłka ręczna

Reprezentacja Szwecji na dwie i pół minuty przegrywała z faworyzowaną Danią 25:28 i nic nie wskazywało na to, że Mikkel Hansen i spółka stracą jeszcze tego wieczora punkty. Zespół Trzech Koron w końcówce zagrał jednak fantastycznie i zdobył trzy bramki nie tracąc przy tym żadnej, ostatecznie remisując z mocniejszym rywalem! To była prawdziwa wizytówka EHF Euro 2016!

Wydawało się, że po fantastycznej indywidualnej akcji Michaela Daamgarda na lewym skrzydle i wkrętce na 25:28 Szwedzi nie mają najmniejszych szans, by odwrócić losy spotkania z dobrze zorganizowaną Danią. Zespół Trzech Koron jednak dał z siebie wszystko i wrócił do gry w ostatnim możliwym momencie!

Skandynawska wojna nie zawiodła! Dania straciła zwycięstwo w ostatnich sekundach

Szybki gol Zachrissona, gdy na zegarze pozostawały jeszcze dwie minuty do zakończenia spotkania dał nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone. Do pełni szczęścia brakowało jeszcze błędów Duńczyków i trochę szczęścia: tak właśnie się stało! Podopieczni Gudmundssona zgubili piłkę, a po sprawnie wyprowadzonej kontrze bramkę kontaktową zdobył Nielsen.

Kolejna akcja Duńczyków również była nieudana. Piłka co prawda sprawnie powędrowała do Eggerta na lewe skrzydło, jednak kąt był zbyt ostry i rzut obronił Mikael Appelgren. Szwedom pozostawała minuta gry na wyrównanie i udało się! Na dziesięć sekund przed końcem z prawego skrzydła po bardzo ciasnym kącie trafił Zachrisson i Duńczycy nie zdążyli już wyprowadzić akcji dającej dwa punkty. Fantastyczna pogoń!

Końcówka meczu Szwecja - Dania w załączonym materiale wideo.

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!