Puchar Włoch: AC Milan skromnie pokonał trzecioligowca i jest bliżej finału

AC Milan pokonał na wyjeździe Alessandrię Calcio 1:0 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Włoch. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Mario Balotelli, wykorzystując rzut karny. Chociaż trzecioligowiec przegrał, to pokazał się z dobrej strony i przez większą część meczu nie było widać większej różnicy w umiejętnościach jednej i drugiej drużyny.

Piłkarze AC Milan nie zachwycili swoją grą, jednak dopięli swego i wygrali. Decydującą akcję w 41. minucie przeprowadził Luca Antonelli, który został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł "Super Mario" i bezbłędnym strzałem pokonał bramkarza.

Koniec włoskiego koszmaru Wilczka. Polak w Broendby Kopenhaga

Faworyci mieli okazje, by podwyższyć wynik. W 72. minucie Andrea Poli uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki obok desperacko interweniującego Gianmarco Vannucchiego. Sędzia nie uznał jednak gola, bo M’Baye Niang był na spalonym i absorbował uwagę bramkarza. W 84. minucie Niang mógł osobiście wpisać się na listę strzelców, jednak piłka "tylko" odbiła się od słupka...

Rewanż odbędzie się 1 marca. W drugiej parze półfinałowej rywalizują piłkarze Juventusu Turyn i Interu Mediolan.

Alessandria Calcio – AC Milan 0:1 (0:1)

Bramka: Mario Balotelli 43 (k)