EHF Euro 2016: Norwegia rozbiła Francję. Skandynawowie wygrali grupę

Piłka ręczna

Norwegia sensacyjnie pokonała w Krakowie Francję 29:24 (12:11) w ostatniej kolejce 2. rundy mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Skandynawowie sprawili, że faworyzowanych Francuzów zabraknie w półfinale.

Nie najlepiej ten mecz rozpoczął się dla Norwegii. Już w 1. minucie dwuminutową karę otrzymał Bjarte Myrhol, co skrzętnie wykorzystali „Trójkolorowi". Kilkunaście sekund od jego zejściu z placu gry objęli prowadzeni (celnie uderzył Luc Abalo). Dość długo kibice musieli czekać na następną bramkę. W 5. min. wyrównał Kristian Bjornsen.

Polska - Chorwacja na żywo!

W 10. min. było 5:2. Do tego momentu Thierry Omeyer (bramkarz Francuzów) trzy razy zatrzymał rywali. Z kolei w ataku skuteczny był Daniel Narcisse (trzy gole). Chociaż jeszcze przed przerwą publiczność kilkukrotnie oklaskiwała zagrania Omeyera, to w 24. min. Norwegia po raz pierwszy wyszła na prowadzenie (po rzucie Kenat Robina Tonnesena 8:7).

Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 12:10. Przez 10 następnych minut trwała zacięta walka. Dopiero po tym czasu zarysowała się przewaga Skandydwaów.

W 56. min., po rzucie Tonnesena było 28:22, ale Francuzi podjęli jeszcze próbę zmiany losów spotkania. W przeciągu dwóch minut zmniejszyli stratę do czterech bramek. W następnych dwóch akcjach, najpierw nie potrafili wykończyć odpowiednio kontry, a następnie na drodze do zdobycia przez nich gola stanął norweski bramkarz.

W grupie 2 po niespodziewanym zwycięstwie nad Danią 25:23 awans zapewnili sobie już Niemcy. Wieczorem mająca także szanse awansu Hiszpania zagra z Rosją.

Francja - Norwegia 24:29 (12:13)

Francja: Omeyer - Remili, Nyokas, Narcisse, Honrubia, Karabatić N., Mahe, Abalo, Sorhaindo, Guigou, Karabatić, Fabregas, Derot, Porte, Kounkoud

Norwegia: Erevik - Sagosen, Kristensen, Hykkerud, Myrhol, Overby, Mamelund, Tonnesen, Jondal, Bjornsen, Lindboe, Gullerud, O'Sullivan, Reinkind, Hansen

Najwięcej bramek: Robin Kent Tonnesen 6, Kristian Bjornsen 5, Magnus Jondal 4, Espen Lie Hansen 4, Bjarte Myrhol 4, Sander Sagosen 4; dla Francji – Daniel Narcisse 7, Michael Gigou 5, Luc Abalo 4

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!