Liga Mistrzyń: Wygrana i awans Atomu Trefla Sopot

W spotkaniu kończącym zmagania w grupie B Ligi Mistrzyń siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot pewnie wygrały z Calcitem Lublana 3:0. Dzięki temu zwycięstwu wicemistrzynie Polski awansowały do fazy play-off tych prestiżowych rozgrywek.

Konfrontacja wicemistrzyń Polski z mistrzyniami Słowenii rozpoczęła się od przewagi ekipy ze Słowenii (1:3, 5:8). Sopocianki goniły wynik i, po autowym ataku Moniki Potokar, udało im się wyrównać (9:9), mimo to na drugiej przerwie znów górą była ekipa ze Słowenii (13:16). Podopieczne Lorenzo Micelliego szybko się jednak przebudziły, zagrały blokiem, a skutecznością popisała się Maret Balkestein-Grothues. W efekcie gospodynie wyrównały stan seta (17:17), a w końcówce całkowicie przejęły inicjatywę wygrywając 25:21.

Liga Mistrzyń: Chemik Police rozbił Czeszki i awansował do fazy play-off!

Początek drugiej odsłony miał identyczny przebieg, jak w secie pierwszym. Sopocianki rozpoczęły od falstartu (1:3, 6:8), tym razem jednak opanowały sytuację już w środkowej części seta (16:11). Po ataku Zuzanny Efimienko z przechodzącej piłki gospodynie miały piłkę setową przy stanie 24:19, ale przegrały trzy kolejne akcje... Dopiero skuteczny atak Magdaleny Damaske zakończył tę partię.

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej walki (2:2, 6:6), ale już przed pierwszą przerwą Atomówki uzyskały dwa oczka przewagi. Kluczowym momentem w tym secie było pojawienie się w polu zagrywki Klaudii Kaczorowskiej.  Przyjmująca Atomu Trefla rozpoczęła przy stanie 12:9, a skończyła przy stanie 18:10, popisując się w międzyczasie kilkoma asami serwisowymi. W końcówce siatkarki ze Słowenii nadal nie radziły sobie z przyjęciem serwisów gospodyń, kolejne punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyły Justyna Łukasik i Katarzyna Zaroślińska. Sopocianki pewnie wygrały tę partię 25:11, a całe spotkanie 3:0.

Sopocianki razem z VakifBankiem Stambuł awansowały z tej grupy do fazy play off Ligi Mistrzyń.

PGE Atom Trefl Sopot - Calcit Lublana 3:0 (25:21, 25:22, 25:11)