Puchar Króla: Barcelona z awansem, sensacyjna porażka Atletico

Piłkarze Barcelony awansowali do półfinału Pucharu Hiszpanii, dwukrotnie pokonując Athletic Bilbao - 2:1 na wyjeździe i 3:1 w rewanżu u siebie. Z rozgrywek odpadło natomiast niespodziewanie Atletico Madryt, które musiało uznać wyższość Celty Vigo.

Barcelona i Athletic Bilbao są najbardziej utytułowanymi klubami w historii Pucharu Króla. Ekipa z Camp Nou zdobyła to trofeum 27 razy, m.in. w maju ubiegłego roku, natomiast Baskowie sięgnęli po puchar 23-krotnie.

Puchar Włoch: Juventus zdeklasował Inter! Stara Dama jedną nogą w finale

Tym razem los skojarzył finalistów poprzedniej edycji już w ćwierćfinale. Na wyjeździe ekipa z Katalonii wygrała 2:1, a w rewanżu 3:1. Do przerwy na Camp Nou goście prowadzili po golu Inakiego Williamsa, ale w drugiej połowie trafienia dla Barcelony zaliczyli: pauzujący wcześniej Luis Suarez, Gerard Pique i Neymar.

Do niespodzianki doszło w rywalizacji Atletico, obecnego wicelidera hiszpańskiej ekstraklasy, z Celtą Vigo. Po wyjazdowym remisie 0:0, u siebie ekipa z Madrytu niespodziewanie przegrała 2:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli Antoine Griezmann i Angel Correa, a dla Celty, która prowadziła już 3:1, Pablo Hernandez (dwie) i John Guidetti.

Na czwartek zaplanowano rewanże w dwóch pozostałych parach: CD Mirandes - Sevilla (Grzegorz Krychowiak) oraz Las Palmas - Valencia. W pierwszych spotkaniach Sevilla pokonała u siebie drugoligowy Mirandes 2:0 (Krychowiak pojawił się na boisku w końcówce spotkania), a Valencia zremisowała z Las Palmas 1:1.

W rozgrywkach od kilku tygodni nie bierze udziału Real Madryt. Na początku grudnia "Królewscy" zostali wykluczeni za wystawienie nieuprawnionego do gry piłkarza w meczu 1/16 finału z Cadiz CF.